Kim Dzong Un pominięty we własnym kraju. Nawet się o tym nie zająknęli

15

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un w minioną sobotę obchodził 38 urodziny, ale państwowe media nie wspomniały o tym ani słowem. Dla niektórych było to spore zaskoczenie, bo rocznice urodzin jego poprzedników - dziadka i ojca - są w tym kraju świętem narodowym.

Kim Dzong Un pominięty we własnym kraju. Nawet się o tym nie zająknęli
Koreańskie media pominęły wiadomość o urodzinach Kim Dzong Una (KCNA)

Urodziny przywódcy Korei Północnej przeszły bez echa. Według danych Ministerstwa Zjednoczenia Korei Południowej Kim Dzong Un 8 stycznia skończył 38 lat, jednak żadne krajowe media, w tym oficjalny organ prasowy Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei "Rodong Shinmun", nawet o tym nie wspomniały.

Kraj zapomniał o urodzinach Kim Dzong Una? Jest wyjaśnienie

Urodziny Kima nie zostały wyznaczone jako święto narodowe w kalendarzu kraju, w przeciwieństwie do urodzin jego dziadka, Kim Ir Sena, którego uważa się za ojca narodu, czy urodzin jego ojca - Kim Dzong Ila. W Korei Północnej w te dni co roku odbywają się masowe uroczystości.

Dlaczego obywatele nie świętowali urodzin obecnego dyktatora? Według eksperta, który rozmawiał z portalem "NK News", Kim Dzong Un może być na to po prostu… za młody. Agencja informacyjna Yonhap z Korei Południowej podaje, że urodziny Kim Dzong Ila zostały uznane za święto narodowe, dopiero gdy skończył on 40 lat.

Eksperci dodają, że północnokoreańscy urzędnicy ostrożnie rozważają czas, w którym urodziny Kim Dzong Una staną się świętem, aby dodatkowo wzmocnić jego władzę i wizerunek w oczach obywateli.

Jako ciekawostkę warto dodać, że data urodzin dyktatora nie była znana opinii publicznej aż do 2014 roku. Ujawnił ją amerykański koszykarz NBA, który przyjaźni się z przywódcą Korei Płn. Gwiazdor NBA ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych zaśpiewał Kimowi "Happy birthday" podczas zorganizowanego przez siebie meczu pokazowego w Pjongjangu.

Zobacz także: 10 lat reżimu Kim Dzong Una. Tak rządzi autorytarny przywódca Korei Północnej
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić