Maria Czarniecka| 

Kim Jong-Un gotowy do konfrontacji. Chodzi o USA i Joe Bidena

3

Przywódca Korei Północnej postanowił, że skonfrontuje się z prezydentem USA Joe Bidenem. Do tej pory relacje między nimi były napięte.

Kim Jong-Un gotowy do konfrontacji. Chodzi o USA i Joe Bidena
Kim Jong-Un zdecydował, że pora na konfrontację z USA. (Getty Images)

Kim Jong-Un przemówił do przywódców wyższego szczebla w Pjongjangu. Zdecydował, że w końcu nadeszła pora na skontaktowanie się z USA. Jak podaje BBC, miał powiedzieć, że jego kraj musi przygotować się zarówno do dialogu, jak i konfrontacji z USA, a zwłaszcza do pełnego przygotowania się do konfrontacji.

Korea Północna wcześniej lekceważyła administrację Joe Bidena, która proponowała nawiązanie stosunków dyplomatycznych. Na posiedzeniu komitetu centralnego Partii Robotniczej Kim miał powiedzieć, że kontakt z USA ma na celu obronę godności państwa i zadbanie o jego interesy i rozwój. Zagwarantował też pokojowe podejście do sprawy. Na tym samym spotkaniu przyznał, że kraj boryka się z ogromnym niedoborem zapasów żywności.

Joe Biden nie ukrywa, że do Korei Północnej podejść chce z "twardą ręką". Jeszcze przed wyborami nazwał przywódcę komunistycznego kraju "bandytą". Jego głównym celem w stosunkach z Koreą Północną jest całkowita denuklearyzacja kraju.

Zobacz także: Kim Dzong Un zwołał naradę. Wszystko przez pandemię koronawirusa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić