''Klamkowi złodzieje'' atakują w Zakopanem. Ostrzeżenie dla mieszkańców

8

Swego czasu głośno było o pladze kradzieży ''na klamkę''. Sprawa dotyczyła osiedla Popowice we Wrocławiu. Tym razem ''klamkowi złodzieje'' zaatakowali w Zakopanem. Mieszkanka jednego z bloków w centrum miasta ostrzega wszystkich mieszkańców.

''Klamkowi złodzieje'' atakują w Zakopanem. Ostrzeżenie dla mieszkańców
Przed złodziejami ostrzega mieszkanka Zakopanego (Pixabay)

Ta metoda jest zuchwała i — niestety — w wielu przypadkach skuteczna. Złodziej wykorzystuje brak czujności mieszkańców, wchodzi do bloku, a potem naciska kolejne klamki.

Jeśli drzwi są otwarte, wchodzi do mieszkania i okrada je. Przeszukuje kurtki i płaszcze, zabiera rzeczy pozostawione w przedpokoju: torebki, portfele, telefony, karty kredytowe, klucze itp. Niektórym wystarczy kilka sekund, żeby ocenić, czy w przedpokoju znajdują się wartościowe rzeczy.

Ponad pół roku temu głośno było o złodzieju, który okradał mieszkańców wrocławskich Popowic. 27-latek wpadł w końcu w ręce policji, ale nie wykluczano wtedy, że mógł należeć do grupy przestępczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zniszczyli turystyczną perełkę Ukrainy. "Ciężko to skomentować"

Tym razem o zagrożeniu, za pośrednictwem portalu ''Tygodnika Podhalańskiego'', poinformowała mieszkanka Zakopanego.

Podglądnęłam na klatce schodowej osobę, która w naszym bloku chodziła od mieszkania do mieszkania i naciskała na klamki. Chciałam za waszym pośrednictwem ostrzec wszystkich mieszkańców bloków w Zakopanem, aby zamykali mieszkania — poinformowała kobieta.

Jak się ustrzec przed kradzieżą?

W tym przypadku złodziej wykorzystuje nasze rozkojarzenie. Zdarza się, że zapomnimy zamknąć drzwi mieszkania, gdy z niego wychodzimy, ale też wtedy, gdy przebywamy w środku.

Czasem po prostu wychodzimy z założenia, że nie ma potrzeby przekręcać klucza, skoro i tak jesteśmy w domu. Ale zdarza się przecież, że rozmawiamy przez telefon, oglądamy głośno telewizor lub słuchamy muzyki i możemy nie usłyszeć włamywacza.

Dlatego, żeby ustrzec się przez kradzieżą, najlepiej po prostu zamykać drzwi mieszkania na klucz i nie zapominać również o zamykaniu drzwi, które prowadzą na klatkę schodową (może to zadziałać jak wabik na złodzieja).

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić