Koala przeżyła koszmar. Znalazł się ktoś, kto pomógł

11

Triumph nie miał łatwego życia. Jego matka zginęła, a on został znaleziony w potwornym stanie bez jednej łapki. Życie koali bez łapki jest naprawdę trudne. Po latach znalazł się ktoś, kto w końcu pomógł Triumphowi. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa

Koala przeżyła koszmar. Znalazł się ktoś, kto pomógł
Łapkę dla koali stworzył protetyk. (Facebook)

Wydawać by się mogło, że koale prowadzą prawdziwie sielskie życie. 20 godzin snu na dobę i żucie liści eukaliptusa. Jednak są misie, dla których życie nie było zbyt łaskawe. Jednym z nich jest Triumph.

Został znaleziony jako kilkumiesięczny miś w 2017 roku przez opiekunkę weterynaryjną Marley Christian. Matka Triumpha nie żyła, a on sam był w ciężkim stanie. Stracił też jedną ze stóp, wystawała mu w tym miejscu sama kość. Na szczęście otrzymał specjalistyczną pomoc i trafił do ośrodka dla koali Friends of the Koala w Lismore w Nowej Południowej Walii.

Życie koali bez stopy jest prawdziwym wyzwaniem. Triumph zdecydowanie odstawał na tle swoich kolegów. Nie mógł wspinać się tak, jak oni, choć właśnie to ma w naturze. Samo chodzenie było dla niego nie lada wyzwaniem. Jego opiekunka Marley szukała pomocy w wielu miejscach. Nawet specjaliści w tworzeniu protez dla zwierząt nie byli w stanie stworzenia takiej, która ułatwiłaby koali życie.

Okazało się, że pomoc jest tuż za rogiem. Dentysta i protetyk z okolicy, Jon Doulman postanowił podjąć się nietypowego wyzwania.O swoim dziele opowiedział w reportażu BBC. Stworzył przyczepianą na rzepę protezę z ukształtowaniem wspomagającym przyczepność koali do podłoża.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jego opiekunka powiedziała w dokumencie BBC, że Triumph "narodził się na nowo". Przyznała, że gdy zobaczyła swojego zadowolonego podopiecznego, który mógł pierwszy raz w życiu swobodnie wejść na drzewo lub po prostu poruszać się bez skrępowania, była wzruszona. A to jeszcze nie koniec! Dr. Doulman powiedział, że nad protezą jeszcze pracuje. Chce, by była doskonała.

Zobacz także: Osierocony koala tuli pluszowego misia. Wzruszające nagranie
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić