Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Kobieta szła lasem w Wielkopolsce. Zawartość worków nią wstrząsnęła

90
Podziel się:

To się nie mieści w głowie. Ktoś spakował żywe psy do worka i wywiózł je do lasu w Fabianowie w powiecie ostrowskim (woj. wielkopolskie). Na szczęście zwierzaki są już bezpieczne w schronisku. Na Facebooku pojawił się apel, aby odnaleźć właściciela czworonogów.

Kobieta szła lasem w Wielkopolsce. Zawartość worków nią wstrząsnęła
Bandyta schował żywe psy do worka. Skandal w Wielkopolsce (Facebook, Schronisko Ostrów)

Gdyby nie przypadkowa kobieta, która przechodziła akurat w tej części lasu, psy spotkałaby tragedia. Na szczęście przytomności umysłu świadka, dała im szansę na ratunek. Kobieta zawiadomiła odpowiednie służby. Jak poinformował portal OSTROW24.tv, psy są już bezpieczne w schronisku na obrzeżach Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak czytamy we wpisie na Facebooku, pracownicy schroniska zrobili zdjęcia psom i zaapelowali do internautów o udostępnienia, aby pomóc znaleźć ich właścicieli. Wygląda na to, że ktoś zebrał okoliczne psy i zawiązał je w worku, wywożąc do lasu.

Nie można kryć "takich ludzi", inaczej to nigdy się nie skończy. Prosimy o pomoc w udostępnianiu posta i szukaniu zwyrodnialca. Nie mamy słów na to bestialstwo - schronisko opublikowało informację w mediach społecznościowych.

Co oczywiste, zachowanie sprawcy bardzo potępili internauci, którzy nie zostawili na nim suchej nitki. Osoba, która zostawiła psy na pewną śmierć, sama powinna ponieść surowe konsekwencje.

Co grozi za porzucenie psa?

W myśl przepisów prawa porzucenie psa lub kota jest formą znęcania się nad zwierzętami. Za taki czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a w uzasadnionych przypadkach kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Porzucenie ze szczególnym okrucieństwem odnosi się do sytuacji, w której pies został przywiązany do drzewa, a tym samym skazany na powolną i bolesną śmierć. Przypominamy, że porzucając zwierzę skazujesz je na bezdomność, a co za tym idzie, w większości przypadków – na cierpienie i śmierć. Warto zastanowić się pięć razy, zanim ktoś zdecyduje się na taki ruch.

Zobacz także: Potrącony pieszy zrobił salto w powietrzu. Koszmarny wypadek w Zielonej Górze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(90)
Kate
3 miesiące temu
No cóż takiej osobie życzę wszystkiego najgorszego, dużo cierpienia i bólu aby przekonał się na własnej skórze jak to jest. Mam nadzieję że moje prośby zostaną wysłuchane
G.G.
3 miesiące temu
Tylko Polska wydaję 15 miliardów rocznie na psy i koty. Każdy normalny kraj przeznacza kasę tylko na uspanie.
Takie fakty
3 miesiące temu
WYRÓD, nie człowiek. Zawszeczastanawiam się, co drzemie w umyśle takiego typa, który na pewną śmierć ZOSTAWIA żywe stworzenie, które,jak człowiek odczuwa strach, głód...Ale bardziej od człowieka potrafi być oddany i kochający. Chciałabym,aby w naszym prawie kary za taki czyn były bardziej surowe A WIZERUNEK SPRAWCY UPUBLICZNIONY.NIECH SASIEDZI I INNI WIDZA I WIEDZĄ KOGO MAJĄ W SWOIM OTOCZENIU Y MOGLI GO PIĘTNOWAĆ ILE SIĘ DA.
Dlaczego
3 miesiące temu
Tylko psy i koty? Wiecie ile ludzie wyrzucają królików, zwłaszcza w okolicach świat, kiedy prezencik bachorowi się nie spodobał, albo 'okazuje' się że króliczek wymaga opieki?
Zima
3 miesiące temu
Jak się rozczulamy... a mnie już od dłuższego czasu martwi pytanie, czym ja będę karmić swojego czworonoga z takimi cenami, inflacja i brakami na półkach, bo ponoć zima będzie bardzo krucho. I przecie nie będzie komu oddać, bo wszyscy będą mieli krucho
kant
3 miesiące temu
może naoglądał się "marszów wolności" i doszedł do wniosku skoro małego bezbronnego człowieka można bezkarnie w imię decydowania o sobie zabić to co tam pies
prem
3 miesiące temu
Taki nieuk co może wiedzieć o empatii czy zwyczajnej przyzwoitości. Pewno to nie pierwszy raz
aaa3x
3 miesiące temu
2 lata wieziena za takie cos to za malo moim zdaniem z 10 powinno byc
erika
3 miesiące temu
dajcie mi go , do mojego DOBERMANA , on mu wyjasni ,,,,,,,
skandal
3 miesiące temu
Może hodował do jedzenia, a ktoś mu ukradł?
vulture5m
3 miesiące temu
Jedynie wysoka i nieuchronna kara więzienia,plus dodatkowo kilkunasto tysięczna suma z zamiana na konfiskatę nieruchomosci lub ruchomości [pojazd] może powstrzymać tę patologie
Qaz
3 miesiące temu
Psy ,koty tylko i tylko .Są też inne zwierzaki które też są podobnie traktowane .Ileś lat w stecz para wybrała się na randkę i też znaleźli w takim Łasku królika w klatce .Biedny bez jedzenia ,picia zamknięty w małej klatce gdzie słońce na niego grzało .Zabrali do weterynarza ,i szukali właściciela .Został z nimi do końca życia swojego
asertywnie
3 miesiące temu
tu nie powinno być informacji: że grozi tyle a tyle.. POWINIEN DOSTAĆ GÓRNĄ KARĘ a wyrok ze zdjęciem do publicznej wiadomości w prasie każdej. Dziennikarze dopilnujcie WYROKU i wykonania!!!
Ubot
3 miesiące temu
Kara 30 tys złotych na rzecz schroniska i 5 lat prac społecznych mysle ze by takich durni odstraszało od takich czynności zwyrodnialczych albo dać mi takiego oponenta w łapy nie trzeba będzie kar wykonywać poprzez Rzecz Pospolitą sam wykonam jednego mniej będzie co takie rzeczy okrutne robi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić