aktualizacja 

Kobieta szła lasem w Wielkopolsce. Zawartość worków nią wstrząsnęła

187

To się nie mieści w głowie. Ktoś spakował żywe psy do worka i wywiózł je do lasu w Fabianowie w powiecie ostrowskim (woj. wielkopolskie). Na szczęście zwierzaki są już bezpieczne w schronisku. Na Facebooku pojawił się apel, aby odnaleźć właściciela czworonogów.

Kobieta szła lasem w Wielkopolsce. Zawartość worków nią wstrząsnęła
Bandyta schował żywe psy do worka. Skandal w Wielkopolsce (Facebook, Schronisko Ostrów)

Gdyby nie przypadkowa kobieta, która przechodziła akurat w tej części lasu, psy spotkałaby tragedia. Na szczęście przytomności umysłu świadka, dała im szansę na ratunek. Kobieta zawiadomiła odpowiednie służby. Jak poinformował portal OSTROW24.tv, psy są już bezpieczne w schronisku na obrzeżach Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak czytamy we wpisie na Facebooku, pracownicy schroniska zrobili zdjęcia psom i zaapelowali do internautów o udostępnienia, aby pomóc znaleźć ich właścicieli. Wygląda na to, że ktoś zebrał okoliczne psy i zawiązał je w worku, wywożąc do lasu.

Nie można kryć "takich ludzi", inaczej to nigdy się nie skończy. Prosimy o pomoc w udostępnianiu posta i szukaniu zwyrodnialca. Nie mamy słów na to bestialstwo - schronisko opublikowało informację w mediach społecznościowych.

Co oczywiste, zachowanie sprawcy bardzo potępili internauci, którzy nie zostawili na nim suchej nitki. Osoba, która zostawiła psy na pewną śmierć, sama powinna ponieść surowe konsekwencje.

Co grozi za porzucenie psa?

W myśl przepisów prawa porzucenie psa lub kota jest formą znęcania się nad zwierzętami. Za taki czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a w uzasadnionych przypadkach kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Porzucenie ze szczególnym okrucieństwem odnosi się do sytuacji, w której pies został przywiązany do drzewa, a tym samym skazany na powolną i bolesną śmierć. Przypominamy, że porzucając zwierzę skazujesz je na bezdomność, a co za tym idzie, w większości przypadków – na cierpienie i śmierć. Warto zastanowić się pięć razy, zanim ktoś zdecyduje się na taki ruch.

Zobacz także: Potrącony pieszy zrobił salto w powietrzu. Koszmarny wypadek w Zielonej Górze
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić