Kogut zakłócał ciszę nocną? Sprawa trafiła na policję

109

Jarocińska policja otrzymała niedawno bardzo nietypowe zgłoszenie. Małżeństwo z Roszkowa zawiadomiło służby o zakłócaniu ciszy nocnej przez... koguta sąsiada. Policja zakończyła już czynności w sprawie.

Kogut zakłócał ciszę nocną? Sprawa trafiła na policję
Zakłócanie ciszy nocnej przez koguta (Getty Images, Peter Cade)

Małżonkowie z Roszkowa (woj. wielkopolskie) skarżyli się, że pianie koguta sąsiada nie pozwala im się wyspać. Początkowo zgłaszali swoje pretensje 61-letniemu rolnikowi, z którym sąsiadują od 7 lat.

Afera o koguta

Pan Zenon, który mieszka w Roszkowie od prawie 30 lat, twierdzi, że od zawsze hoduje w swojej zagrodzie kury i koguta. Kiedyś miał także kury i kaczki. Jak mówi lokalnemu portalowi, nigdy nikomu to nie przeszkadzało. Do czasu.

W czerwcu przyszedł do mnie sąsiad ze sprawą niecierpiącą zwłoki. Tłumaczył, że piejący kogut przeszkadza jego żonie i nie może się wyspać. Za kilka dni przyszedł ponownie i powiedział mojej małżonce: "Pani siekierę i kogutowi łeb uciąć". Potem złożył nam trzecią wizytę i dał nam trzy dni na likwidację kurnika - powiedział 61-latek.

Sprawa trafiła na policję

Kurnik jednak nie został zlikwidowany, a koguta nie uciszono. Gospodarz stwierdził, że to niemożliwe, gdyż w kurniku jest gorąco i okna muszą być otwarte. Małżeństwo zgłosiło sprawę na policję.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że kogut uporczywie zakłóca spoczynek nocny, ponieważ o godzinie 3.00 w nocy zaczynia piać i ta sytuacja trwa dość długo. Zawiadomienie zostało przyjęte. Wykonujemy czynności w związku z zakłóceniem spoczynku nocnego pod wykroczenie - podała st. asp. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie, sytowana przez jarocinska.pl

Funkcjonariusze przesłuchali strony, obejrzeli kurnik i przeprowadzili rozmowy z innymi sąsiadami. Ostatecznie policja odmówiła wszczęcia postępowania ze względu na brak cech wykroczenia.

Zobacz także: Inflacja nadal rośnie. Komentarz ministra finansów. „To nie moment na drastyczne ruchy”
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić