Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Kogut zamiast burmistrza. "Nawet on może wykonywać zadania polityków"

3
Podziel się:

Burmistrz węgierskiego miasta Gyoer znalazł dla siebie niecodzienne zastępstwo. W przecinaniu wstęgi wyręczył go kogut. – Nawet drób jest w stanie wykonywać tradycyjne czynności węgierskich polityków – komentują lokalne media.

Kogut zamiast burmistrza. "Nawet on może wykonywać zadania polityków"
Kogut z powodzeniem zerwał oficjalną wstęgę i otworzył nowy miejski obiekt (Facebook)

Węgierski polityk Csaba Andras Dezsi był wyjątkowo niechętny organizowaniu uroczystości i przecinaniu wstęgi. Na oficjalnym otwarciu nowego obiektu w miejskim ogrodzie zoologicznym zastąpił go kogut o imieniu Pihe. Nagranie z uroczystości pojawiło się w czwartek na Facebooku.

Kogut otworzył nowy miejski obiekt. Zerwał wstęgę dziobem

Na zamieszczonym w sieci nagraniu widać, jak kogut wchodzi na podium w towarzystwie opiekunki. Następnie wykonuje slalom między słupkami, po czym zrywa dziobem wstęgę zawieszoną na poziomie jego głowy. Po otrzymaniu smakołyka kogut schodzi ze sceny.

Pihe dowiódł, że dorasta do stanowiska miejskiego koguta nie tylko z uwagi na swą urodę, ale też wykonywaną pracę – podkreślił Dezsi.

Polityk dodał, że kogut został wychowany "od jajka" przez jego żonę. Do wykonania oficjalnego zadania mieli przeszkolić go pracownicy ogrodu zoologicznego.

"Nawet drób może wykonywać zadania węgierskich polityków"

Według portalu Telex "godne miana naiwnego performance'u artystycznego przecięcie wstęgi przez Pihego ożywczo wyróżnia się w morzu przygnębiających uroczystości inauguracyjnych, gdzie politycy zwykle wybijają się najwyżej tym, że robią z siebie kompletne pośmiewisko". Jako przykład podano otwieranie jednego odcinka drogi przez 18 polityków oraz uroczystą inaugurację przejścia dla pieszych.

Nawet drób jest w stanie wykonywać tradycyjne czynności węgierskich polityków – napisał z kolei węgierski portal 444.hu.

Obejrzyj także: "Azyl polityczny" dla koguta Antosia. Mógł być zabity

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Adam
rok temu
U nas w sejmie też ptasie móżdzki,od lewa do prawa
gość
rok temu
kogut mądrzejszy od większości polityków ich robota polega na przecinaniu wstęg wkopywaniu łopaty i udawaniu że coś robią
ppp
rok temu
koguta,wyslali,za niego,madrzejszy,nie ublizajac kogutowi,bo tzreba bylo by porownac koguta,do kogps bardziej inteligentniejszego,a tak to ublizenie,dla koguta
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić