Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Kolejna wpadka językowa Morawieckiego. Poprawili go dziennikarze

375
Podziel się:

Mateusz Morawiecki odwiedził Wielkopolskę. Premier pojechał do Kostrzyna pod Poznaniem, gdzie wygłosił przemówienie. Nie obyło się jednak bez kolejnej wpadki językowej szefa rządu.

Kolejna wpadka językowa Morawieckiego. Poprawili go dziennikarze
Kolejna wpadka językowa Morawieckiego. Powiedział to patrząc w oczy mieszkańcom Kostrzyna (Getty, Mateusz Wlodarczyk)

W sobotę, 25 czerwca, Mateusz Morawiecki przyjechał na Wielkopolskę. Premier odwiedził Kostrzyn pod Poznaniem, gdzie spotkał się z tamtejszymi mieszkańcami. Spotkanie relacjonował na żywo serwis Epoznan.pl.

Na nagraniu widać salę, na której zgromadzili się zainteresowani zobaczeniem szefa rządu. Siedzą "po okręgu", a wśród nich został usadzony Mateusz Morawiecki. Zanim jednak premier pojawił się na sali, konferansjerzy zachęcali ochoczo zebranych, by skandowali jego imię.

Uprzejmie proszę i apeluję do Państwa, żeby głośno spróbować skandować imię pana premiera. Mateusz! - wykrzykną dumny prowadzący.

Mieszkańcy Kostrzyna i okolic nieśmiało zaczęli krzyczeć to samo, po czym zaczęli machać chorągiewkami. Była to próba przed kolejnym "okrzykiwaniem". Skandowali imię premiera również przed jego wejściem na salę. Następnie przyszedł czas przemowy Mateusza Morawieckiego.

Wstał wtedy z krzesła, stojąc pośrodku zgromadzonych. I już na samym początku zaliczył wpadkę językową. To nie pierwszy raz, gdy szef polskiego rządu myli się, występując przed publicznością. Przypomnijmy, chociażby jego wystąpienie, na którym próbował zacytować słynną fraszkę "Na zdrowie" Jana Kochanowskiego.

Szlachetne zdrowie... yyy... emm... yyy... prawda, ile cię trzeba cenić... czy jak, a jak, tak, ym.... jako smakujesz, aż się zepsujesz prawda... - gimnastykował się kilka lat temu.

Morawiecki przekręcił nazwę miejscowości

Podczas wizyty w Kostrzynie, Mateusz Morawiecki powitał zgromadzonych tam mieszkańców. Już na samym początku zaliczył wpadkę.

Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie. Cieszę się, że przybyliście tutaj w ten piękny dzień w Kostrzyniu. Jest naprawdę przepiękna pogoda - padło z ust Mateusza Morawieckiego.

Polityk z pewnością miał na myśli odmianę "w Kostrzynie". W taki sposób poprawili go dziennikarze lokalnego serwisu pisząc: - Wystąpienie niestety zaczął od błędu językowego mówiąc "cieszę się, że przybyliście w ten piękny dzień w Kostrzyniu". Oczywiście poprawna odmiana to "w Kostrzynie" - czytamy.

W dalszej części spotkania Mateusz Morawiecki wychwalał rząd. Mocno skrytykował też opozycję, która, jego zdaniem po wygranych wyborach doprowadziłaby do "utraty części suwerenności".

Jak podaje Epoznan.pl: - Po części oficjalnej, do premiera podeszła pewna kobieta, przedstawiła się jako "głosująca na PiS" i zapytała, czy premier mógłby pomóc znaleźć jej pracę, po czym wręczyła mu dokumenty - czytamy. Ciekawe, czy premier podoła zadaniu...

Zobacz także: Duda czy Morawiecki? Sikorski ocenia polskich polityków w obliczu wojny
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(375)
Janusz
2 miesiące temu
Czy tylko Morawiecki miał w padkę językowa , a inni to nie mieli ?
hehehe
2 miesiące temu
morawiecki wchodzi i wszyscy klaszczą, piekna ustawka! zaklamania ciag dalszy...
Miastowy
2 miesiące temu
Tyle w temacie. Święte słowa. To pis, konfederacja, kościół i inne konserwatywno religijne środowiska wygadują, że prawdziwy Polak to tylko katolik o prawicowym światopoglądzie a każdy innego zdania i wyznania oraz o innym światopoglądzie niż prawicowo katolicki to antypolak, lewak, wróg narodu, zdrajca, folksdojcz, żyd(chociaż nie wzaje judaizmu), Niemiec (chociaż mieszka w Polsce od urodzenia). To pis, konfederacja, kościół i inne konserwatywno religijne partie podzielili Polaków na lepszy sort czyli tzw prawdziwi Polacy i gorszy sort czyli antypolaków itd. To kościół i konserwatyści podzielili nas Polaków i wywołali wojnę Polsko-Polską. Tadeusz Rydzyk nazwał niepolskimi Polakami ludzi o światopoglądzie innym niż jego.
lolaaaaaa
2 miesiące temu
Jak długo jeszcze będziemy znosić tego gościa i tego drugiego (a nawet Zośki) od wszystkiego? Wie ktoś?
noł
2 miesiące temu
wykrzyknĄŁ
No i kolejny
2 miesiące temu
sukces Zjednoczonej Opozycji Obywatelskiej (ZOO). Zaiste, oni POprawią Polskę i przychylą nieba obywatelom. Wszystkim.
jarek
2 miesiące temu
pewnie kończył te same szkoły co jego dzieci. Polecam sprawdzić patriotyzm do ojczyzny (której?).
Banita
2 miesiące temu
Przejeżdżałem dziś przez Kostrzyń. Zastanawialiśmy się co tak cuchnie. Teraz już wiemy.
młody
2 miesiące temu
Powinni skandować Mateusz Mateusz to kłamca i krętacz !!!!!!
Dojna zmiana
2 miesiące temu
Jeżdżą pisowcy po całym kraju, by wmówić ciemnocie że żyje w raju.
edi
2 miesiące temu
Monopol wladzy - dwupartyjnosc.Luksus wyboru !
Alfred
2 miesiące temu
On się śmiał że Polacy powinni za miskę ryżu pracować a wy go ciemniaki z honorami przyjmujecie, zdrajcę narodu ....
adam
2 miesiące temu
PREMIER POWINIEN BYĆ W GABINECIE I ZAJMOWAĆ SIĘ GOSPODARKĄ BO ZA TO MU PŁACIMY !!! NIE PŁACIMY ZA KAMPANIE WYBORCZĄ !!! KŁAMCA OSZÓST I CWANIAK TAK PRZEJDZIE DO HISTORII NIEUDACZNIK EKONOMICZNY SZKODNIK POLSKI !!! BLIŻEJ MU DO WYZNAWCÓW BANDERY TO NIE POLAK TO PRZYJACIEL UKRAINY , ICH WSPIERA A POLAKÓW OKRADA !!! OTO CAŁY PREMIER !!TAK JA GO POSTRZEGAM JEŻELI SIĘ MYLĘ TO MNIE POPRAWCIE
senior
2 miesiące temu
Nie ma takich tortur , które zmusiłyby mnie do głosowania na PiS
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić