o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Konferencja Niedzielskiego. Czeka nas powtórka z ubiegłego roku?

88
Podziel się

W piątek 5 lutego zorganizowano konferencję prasową dla Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia przedstawił dziennikarzom rozwiązania, jakie rząd zamierza wprowadzić w obliczu uderzenia III fali koronawirusa. Czy Polaków czeka powtórka scenariusza z wiosny ubiegłego roku?

Konferencja Niedzielskiego. Czeka nas powtórka z ubiegłego roku?
Adam Niedzielski, minister zdrowia, wziął udział w konferencji prasowej na temat koronawirusa
bDUmVxph

Adam Niedzielski podkreślił, że na przestrzeni ostatnich tygodni liczba zachorowań na COVID-19 wzrastała o jedną trzecia co siedem dni. Minister podkreślił, że taka tendencja ma charakter trwały, co potwierdzają m.in. parametry dotyczące testów na obecność koronawirusa. Więcej osób zauważa u siebie objawy zakażenia i w konsekwencji zgłasza się z prośbą o wykonanie badań.

Wzrost przypadków COVID-19 przekłada się również na obciążenie szpitali. Adam Niedzielski wskazał, że analogiczna sytuacja miała miejsce w trakcie uderzenia poprzedniej fali koronawirusa. Ostrzegł, że w tych okolicznościach należy liczyć się także ze wzrostem liczby zgonów.

bDUmVxpj

Koronawirus w Polsce. Konferencja Adama Niedzielskiego

Minister zdrowia zapowiedział kontrole w szpitalach, które mają zweryfikować deklarowaną liczbę i dostępność łóżek. Zwrócił się w tej sprawie o pomoc do Ministerstwa Obrony Narodowej – zgodnie z planem informacje odnośnie dostępności będą uaktualniane co trzy godziny.

Zobacz także: Zobacz też: Jaka będzie Wielkanoc? Prof. Simon odpowiedział. Wybuchł głośny śmiech
bDUmVxpp

Adam Niedzielski podkreślił, że Ministerstwo Zdrowia dąży do zaopatrzenia się w produkty medyczne deficytowe w trakcie poprzedniej fali koronawirusa. Cały czas ma miejsce również zwiększanie infrastruktury szpitalnej, tak aby wszyscy pacjenci chorzy na COVID-19 mogli uzyskać niezbędną pomoc. Minister zapowiedział także otwarcie nowych szpitali tymczasowych.

Minister zdrowia wskazał, że najbardziej dotkniętym koronawirusem województwem pozostaje warmińsko-mazurskie. Drugie w kolejności jest woj. pomorskie. Na trzecim miejscu uplasowało się woj. mazowieckie.

Minister zdrowia poinformował, że trwa monitoring mutacji koronawirusa, zwłaszcza tzw. brytyjskiej. Zgodnie z najnowszymi rządowymi badaniami liczba takich przypadków rośnie – i to w coraz szybszym tempie. Tendencja jest widoczna zwłaszcza w regionach najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19, gdzie ta odmiana stanowi nawet 70 proc. przypadków wszystkich zakażeń.

bDUmVxpq

Adam Niedzielski zapowiedział, że obowiązujące w woj. warmińsko-mazurskim obostrzenia będą przedłużone o tydzień. Wyjątek stanowi nauczanie zdalne, które zostanie zamienione na tryb hybrydowy. Z nowymi ograniczeniami muszą się także liczyć mieszkańcy województwa pomorskiego, gdzie rząd wprowadzi obostrzenia analogiczne do Warmii i Mazur. W pozostałych regionach sytuacja pozostanie bez zmian.

Minister zdrowia zapowiedział, że w piątek 5 marca przeprowadzi rozmowę na temat stosowania teleporad. Adam Niedzielski zamierza ograniczyć taką formę kontaktu z lekarzem ze względu na liczne sygnały odnośnie jej nadużywania. Żeby temu zapobiec, rząd podwyższy minimalny wiek uprawniający do podobnego rozwiązania.

Rozporządzenie odnośnie teleporad wejdzie w życie w ciągu 7 dni od jego ogłoszenia przez ministra zdrowia. Pacjenci będą mogli także wyrazić życzenie "tradycyjnego" spotkania z lekarzem, nawet jeśli spełniają kwalifikacje do odbycia teleporady.

Ministerstwo Zdrowia spodziewa się, że apogeum III fali koronawirusa przypadnie na przełom marca i kwietnia. Jeśli później liczba zakażeń spadnie, rząd podejmie kroki w kierunku uruchomienia sektorów, które na razie musiały zawiesić działalność, w tym branży gastronomicznej oraz weselnej. Jak jednak podkreślił, będą one odmrażane stopniowo i tylko w sprzyjających okolicznościach.

bDUmVxpr

Adam Niedzielski odniósł się także do pogłosek odnośnie planów zakupu przez Polski rząd rosyjskiej szczepionki na koronawirusa Sputnik. Minister zdrowia zdementował je, wskazując, że przed podjęciem podobnej decyzji każdy taki produkt musi najpierw przejść rygorystyczny proces certyfikacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUmVxpK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
ghost
2 miesiące temu
Przestańcie juz fundować temu krajowi szopkę. Dość. Kiedy lekarze wezmą się za robote? Zwykłych ludzi macie za motłoch i idiotów. Ile tak można się bawić?
LEKARSTWO
2 miesiące temu
To jak Polacy plują nam w twarz a my nadal udajemy że nic się nie dzieje. Rząd płaci za zwłoki covidowe od 1500 zł w górę,nie za leczenie!kOLEJNE TARCZE NA KTÓRE NIKT SIĘ NIE ZAŁAPIE! Wykupowanie upadających polskich restauracji,hoteli już nawet sklepów! Za to w galerii,ikei,castoramie wiruz nie zaraża.Jescze dajcie się kłuć tym preparatem zwanym szczepinką i czekajmy na swoją kolej pod respirator
Pola
2 miesiące temu
Kolejny powód, by pozbawić nas wielkanocnych tradycji.
bDUmVxpL
CNNNC
2 miesiące temu
FALA 56
lila
2 miesiące temu
Trzecia fala, piąta fala, setna fala.. niedobrze się robi.
Najnowsze komentarze (88)
Zeed
miesiąc temu
Większość mających objawy prosi o testy, to po prostu idioci. Przeżył jeden z drugim przynajmniej co dwa lata jakieś przeziębienie i nie było problemu, a czasem nawet grypę, a teraz lecą i dają się testować testami, które praktycznie nic nie są w stanie określić. Mafii w to graj, podpinają to pod Covid i kaganiec trzyma się dobrze.
pedagog
2 miesiące temu
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Większość ludzi przeżywa tragedie z powodu nieleczenia chorób, teleporady i rozpleniony covid-19, który zbiera żniwo , bo nikt nie wie jak mu zapobiec i źle zastosowane leczenie, a chory pozostawiony samemu sobie na oddziałach w szpitalach, umiera w samotności, bez wsparcia rodzin.
naZnZ
2 miesiące temu
Znalezione: "Nikt nikogo na siłę nie zmusza do wiary w te ("spiskowe") teorie zmusza się za to i to coraz agresywniej do tego, aby zaprzestać drążenia, zadawania pytań i dzielenia się wątpliwościami odnośnie pandemii, z innymi ludźmi. Im bardziej będą takie teorie zwalczać, tym mocniej będą podsycać przekonanie powiększającej się liczby osób, że ktoś bardzo chce pewne rzeczy ukryć. Fakt jest taki, że ludzkość bierze udział w globalnym eksperymencie medycznym, który łamie ustalenia „Kodeksu Norymberskiego”. Samo to wystarczy, aby wszelkie teorie spiskowe, uznać za uzasadnione.
Stasek
2 miesiące temu
A bumahe bendym musiol miec?Cy nie,ze jezdem scypiony ?
Zapytowywanie
2 miesiące temu
A województwo mazowieckie z Warsiawką na czele to jakieś święte jest? Uber alles?
as334
2 miesiące temu
Mutacje po szczepionkach haha
Jkl
2 miesiące temu
Skoro pan Niedzielski odtrąbił, że zaszczepiło się ok 90% lekarzy (co jest oczywiście wierutnym kłamstwem), a szczepionka ponoć chroni przed zarażeniem się Cow ID, to dlaczego prowadzone są nadal tele porady???????
Paweł
2 miesiące temu
Ratownicy medyczni i lekarze pracujący przy tzw covidowcach mówią o grypie i zapaleniu płuc wywołanym przez ten wirus więc nic nowego nie mamy oprócz sytuacji mającej na celu szwindel finansowy XXI wieku. Podłączanie ludzi z zakrzepami w płucach pod respiratory to już jawne morderstwo a nie błąd w sztuce. Wystarczy zwykła tlenoterapia i pacjent z ciężkim zapaleniem płuc zdrowieje a nie umiera przez uszkodzone respiratorem płuca. Jakoś politykom te tlenoterapie pomogły i stawiały ich na nogi a zwykłego szaraka się pod respirator podłącza i kasuje pieniążki z funduszu nie bacząc na tragiczne skutki takiej terapii. Liczę, że wraz ze zmianą władzy w kraju ktoś odpowie własnym tyłkiem za to przyzwolenie na ludobójstwo. Szczepionka mRNA też pozostawia wiele do życzenia a korelacja wyszczepiania i zwiększonej liczby zachorowań jest ewidentna i co gorsza szczepionka powoduje przyswajanie wirusa u osób, które bez niej były odporne. Grubo szyją rządy państw zachodnich ale co zrobić jak finanse padły...
bDUmVxpD
Dron
2 miesiące temu
Gadająca głowa w akcji.
Hrg
2 miesiące temu
W przyszłym roku pojawia się kolejne odmiany i to tak mogą ciognac jeszcze przez kolejne 10 lat.
Dron
2 miesiące temu
Jedna wielka mistyfikacja.
sdfgb
2 miesiące temu
Dlaczego nie zamknęli się przed dotarciem mutacji tylko teraz jak już syf jest w kraju ? Dlaczego reagują dopiero po fakcie ?
Ogar
2 miesiące temu
Czekam na moment w którym każdy będzie miał to głęboko co oni tam sobie ustalają. Restauratorzy się otworzą. Wszystko inne też na 100%. Tak jak np w Dubaju albo niektórych Stanach Ameryki. Tam rządzący powiedzieli jasno. Jesteśmy otwarci a zakażeń tyle samo. Niech sobie człowiek sam decyduje czy chce wyjść z domu czy nie.
oiklm
2 miesiące temu
ta pandemia jest większości na ręke,,lekarzą bo nie pracują,,,przedszkolanką i nauczycielą bo mają prace zdalną,lub przedszkola co chwile zamykaja po szzczepieniach personel osłabiony,ludzią z biur na zdalnym bo nie musza dojeżżać i odwalają robote z łóżka,,,producentom masek i innych srodków bo zbijają kokosy..mediom bo mają klikalność a panika sie sprzedaje i zastraszanie.....to się nigdy nie skończy,,,,a jaki rząd na tym kręci interes to wie już tylko on...to sie nigdy nie skończy!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić