Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus nie ustępuje. Słynny immunolog: niepokojący wzrost liczby infekcji

40

Doktor Anthony Fauci przedstawił nowe ustalenia na temat pandemii COVID-19. Najbardziej znany amerykański immunolog przyznał, że pod wieloma względami Stany Zjednoczone właściwie zareagowały na zagrożenie koronawirusem. Wskazał także najbardziej niepokojące go zjawiska.

Koronawirus nie ustępuje. Słynny immunolog: niepokojący wzrost liczby infekcji
(PAP, Fot: PAP/EPA/KEVIN DIETSCH / POOL) (PAP, PAP/EPA/KEVIN DIETSCH / POOL)

Doktor Anthony Fauci wystąpił przed Komitetem ds. Energii i Handlu USA. Immunolog przyznał, że zachowania Amerykanów w obliczu pandemii COVID-19 były "zróżnicowana".

Koronawirus w USA. Jak Amerykanie radzą sobie z pandemią COVID-19?

Zdaniem Fauciego pod wieloma względami Amerykanie właściwie zareagowali na pandemię COVID-19. Immunolog szczególnie chwalił wysiłki podjęte przez mieszkańców Nowego Jorku. Przyznał jednak, że w pozostałych regionach zauważono wyraźny wzrost liczby zarażeń koronawirusem.

Jednak w innych częściach kraju obserwujemy niepokojący wzrost liczy infekcji, które wyglądają jak kombinacja, ale jedną z kwestii stanowi rozprzestrzenianie się [COVID-19] w społeczności. I to mnie naprawdę martwi – cytuje dra Fauciego serwis The Hill.
Zobacz także: Zobacz też: Nie mieli żadnych objawów koronawirusa. Mimo to mają uszkodzone płuca

Doktor Anthony Fauci uważa, że najbliższe tygodnie będą kluczowe dla pandemii COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. Obecnie największa liczba przypadków ma miejsce w południowej i wschodniej części kraju – obu Karolinach, na Florydzie, w Arizonie oraz Teksasie. Jednocześnie w wielu stanach następuje stopniowe odmrażanie gospodarki, co także przyczyniło się do wzrostu zachorowań.

Najbliższe kilka tygodni będzie miało kluczowe znaczenie dla (...) poradzenia sobie z przypadkami na Florydzie, w Teksasie, w Arizonie i innych stanach – wyjaśnił doktor Fauci.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić