Koronawirus. Obostrzenia wrócą już w sierpniu? Niedzielski zabrał głos

225

Polska szykuje się na możliwą czwartą falę koronawirusa. By uniknąć wielkich problemów, rząd zachęca do przyjmowania szczepień przeciw COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski i koordynator Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk przedstawili nową zachętę.

Koronawirus. Obostrzenia wrócą już w sierpniu? Niedzielski zabrał głos
Adam Niedzielski (PAP)

Pesymistyczny scenariusz zakłada, że jesienią będziemy mieć nawet 15 tysięcy zakażeń koronawirusem dziennie. Niepokoi to, że Polacy nie kwapią się do przyjmowania preparatu na COVID-19, co sprawia, że zagrożenie czwartą falą staje się większe.

Możemy powiedzieć, że zegar tyka i czas nieubłaganie idzie do przodu. Wszystkie analizy wskazują, że IV fala będzie się rozpędzała. Cały czas mamy do czynienia ze wzrostem zakażeń - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

Są nowe zachęty do działalności proszczepionkowej. - Koła gospodyń wiejskich mogą złożyć wniosek i uzyskać dofinansowanie do organizacji lokalnego wydarzenia promującego szczepienia. Przewidziano nagrody dla najlepszych inicjatyw - przekazał Michał Dworczyk, koordynator rządu ds. szczepień.

Obostrzenia wrócą już w sierpniu?!

Szczególnie niepokoją słowa ministra zdrowia o tym, że ograniczenia mogą zostać przywrócone już w sierpniu.

Wszystko jest możliwe - poinformował otwarcie szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić