Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Koronawirus powrócił. Pekin zamyka szkoły i zaostrza ograniczenia

63

Władze Pekinu reagują na odrodzenie się koronawirusa w mieście. We wtorek ogłoszono zamknięcie szkół i powrót innych restrykcji. Mieszkańcom niektórych dzielnic zabroniono opuszczania miasta.

Koronawirus powrócił. Pekin zamyka szkoły i zaostrza ograniczenia
(Getty Images, Fot: Kevin Frayer) (Getty Images, Kevin Frayer)

W Pekinie ogłoszono powrót części ograniczeń spowodowanych koronawirusem. To reakcja władz miasta na nowe ognisko wirusa w południowo-zachodnich dzielnicach. W czasie wtorkowej konferencji prasowej powiedziano, że stopień ryzyka pandemicznego wzrósł z trzeciego na drugi.

Koronawirus. Pekin zamyka szkoły i dzielnice

Chen Bei, zastępca sekretarza generalnego samorządu w Pekinie, ogłosił zamknięcie kolejnych dzielnic. Regiony o najwyższym stopniu zagrożenia mogą teraz opuszczać jedynie pracownicy medyczni.

Część mieszkańców ma również zakaz opuszczania Pekinu. Te restrykcje dotyczą osób mieszkających na obszarach średniego i wysokiego ryzyka oraz tych, które niedawno odwiedziły targ Xinfadi.

Szkoły podstawowe i gimnazja od środy będą zamknięte. Pekińskie władze podkreślają jednak, że nie ma potrzeby zamykania firm działających na obszarach niskiego ryzyka. Zachęcają jednak do takich rozwiązań jak praca zdalna lub zmianowa - informuje chińska telewizja CGTN.

Nowym ogniskiem koronawirusa są okolice targu Xinfadi. To największy targ żywności w Azji, ma powierzchnię prawie 160 boisk piłkarskich. Do tej pory w Chinach wykryto około 84,3 tys. zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 4 638 chorych.

Zobacz także: Zobacz też: Wesela w pandemii. Wirusolog: jestem przeciwny, spore ryzyko
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić