Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Koronawirus. Szczepienia na COVID-19. Zapisy dla seniorów

4

Ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z tzw. "grupy I". W pierwszej kolejności będą mogli rejestrować się 80-latkowie, a tydzień później 70-latkowie. Kiedy początek zapisów?

Koronawirus. Szczepienia na COVID-19. Zapisy dla seniorów
Szczepienia przeciw COVID-19. Ruszają zapisy (PAP, PAP, EPA, CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH)

Szczepienia przeciw COVID-19. Od kiedy zapisy dla seniorów?

Ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z "grupy I". W pierwszej kolejności będą mogli zaszczepić się seniorzy, którzy ukończyli 80 lat. Zapisać będzie można się już od piątku 15 stycznia 2021.

Z kolei zapisy dla seniorów w wieku od 70 lat rozpoczną się tydzień później, od 22 stycznia. W pierwszej kolejności szczepione są osoby starsze, ponieważ najczęściej to właśnie u nich przebieg COVID-19 jest najcięższy.

Szczepienia przeciw COVID-19. Jak się zapisać?

Aby się zarejestrować na szczepienie, wystarczy skontaktować się z wybranym punktem szczepień. W Polsce jest och około 6 tys. Można to zrobić telefonicznie lub przez internet. Pacjent ma także prawo do wyboru dowolnej lokalizacji.

Zapisy telefoniczne na szczepienia przeciw COVID-19

Wystarczy zadzwonić na infolinię pod numer 989, podając numer pesel i numer telefonu, na który przyjdzie potwierdzenie rejestracji. Senior może zapisać się sam lub z pomocą innej osoby.

Szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy przez internet

Zapisy odbywają się tez przez stronę pacjent.gov.pl. Do tego trzeba mieć jednak Profil Zaufany. Tam również należy wybrać punkt szczepień. Potwierdzenie o rejestracji przychodzi SMS-em.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić