Koronawirus. Turystyczne stolice Polski objęte czerwoną strefą

3

Pandemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza. 1 października odnotowano rekordową liczbę prawie dwóch tysięcy zakażeń. W związku z tym ogłoszono nową listę czerwonych stref. Znalazły się na niej m.in. Sopot i Zakopane.

Koronawirus. Turystyczne stolice Polski objęte czerwoną strefą
Sopot i Zakopane (Wikimedia Commons)

Koronawirus powrócił na jesieni ze zdwojoną siłą. Po spadkach zakażeń w Polsce od początku sierpnia odnotowujemy niemalże stały wzrost. 1 października padł dzienny rekord zakażeń. Odnotowano aż 1967 zakażeń i 30 przypadków śmiertelnych. Ogłoszono nową listę stref. Od soboty w czerwonej znajdzie się 16 powiatów, a w żółtej – 28 powiatów. Sytuacja skomplikuje życie turystom, gdyż w strefie czerwonej znalazły się Sopot i Zakopane.

Turyści będą zmuszeni przestrzegać surowych zasad. Obostrzenia w strefach mają na celu zmniejszenie liczby zakażeń poprzez ograniczenia w kontakcie międzyludzkim. W Sopocie i Zakopanem najbardziej uciążliwą regulacją dla zwiedzających będzie zapewne ta dotycząca restauracji. Te będą musiały zmniejszyć swoją przepustowość przez większe dystanse między stolikami i skrócić czas otwarcia do godziny 22:00. W obu miastach nie odbędzie się również żadna impreza masowa.

Kolejnym niewygodnym obowiązkiem jest ten dotyczący zasłaniania ust i nosa. Zarówno w żółtej, jak i czerwonej strefie należy zakrywać je np. maseczką ochronną w przestrzeni publicznej. Utrudni to spacery po Krupówkach, czy "Monciaku".

Koronawirus w Polsce

Nadal przybywa wielu zakażonych koronawirusem w Polsce. Od początku pandemii zaraziło się nim ponad 93 tysiące osób. Niestety ponad dwa i pół tysiąca z nich zmarło. Statystyki są bezlitosne i pokazują, że na pewno w najbliższych dniach te liczby wzrosną.

Zobacz także: Agnieszka Winnicka komentuje nowe obostrzenia dotyczące wesel
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić