o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Zaskakujące informacje. W wakacje może być problem z zakupem oscypków

7
Podziel się

Sytuacja z gatunku "nieprawdopodobne, a jednak". Pojawiające się doniesienia wskazują na to, że w wakacje w górach może zabraknąć oscypków. Z czego to wynika?

W górach może zabraknąć oscypków
W górach może zabraknąć oscypków (Pixabay)
bECELfAl

Wiele zmieniła oczywiście pandemia koronawirusa. W marcu i kwietniu br. handlarze nie wystawiali stoisk, bo nie było turystów. "Gazeta Krakowska" podaje, że w maju działali, ale zbyt wiele nie zarobili.

Dziennikarze wspomnianego tytułu ujawniają, że teraz Zakopiańskie Centrum Kultury ogłosiło przetarg na dzierżawę stoisk od 1 lipca do 30 czerwca 2021 roku. Zainteresowanie handlarzy jest bardzo niewielkie. Ma to głównie związek z kwotami, jakich oczekuje ZCK.

Zdecydowaliśmy, że nie będziemy w tym roku przystępować do przetargu chyba, że ZCK zmieni do nas nastawienie - mówią w rozmowie z "Gazetą Krakowską" osoby, które handlują oscypkami na Krupówkach i pod Gubałówką.

bECELfAn

Zobacz także: Wyjazd w góry po nowemu

Handlarze skarżą się, że są źle traktowani

W trakcie rozmów z przedstawicielami "Krakowskiej" handlarze podkreślają, że żąda się od nich niemałych pieniędzy, co nie idzie w parze z dobrym traktowaniem przez ZCK.

bECELfAt

W naszej opinii jesteśmy tylko od tego by płacić Zakopiańskiemu Centrum Kultury ciężkie pieniądze a nie dostajemy nic w zamian. To nie do uwierzenia ale płacąc 20 tysięcy złotych miesięcznie odcina się nam nawet... prąd przez co nie mamy jak podłączyć lodówek w których powinniśmy trzymać serki. Skutek tego jest taki, że później przychodzi do nas Sanepid i dostajemy mandaty zupełnie nie z naszej winy - skarżą się oscypkarze.

ZCK odniosło się do uwag handlarzy. Przedstawiciele tego podmiotu twierdzą, że prąd dla lodówek jest zagwarantowany. Ponadto podkreślają, że nie chcą dopuścić do tego, by handlarze wynajmowali stoiska tylko w wakacje. Doprowadziłoby to do sytuacji, że jesienią kramy stałyby puste.

Czy handlarze i ZCK wypracują kompromis? Czas pokaże. Póki co sytuacja mocno niepokoi. Nie można wykluczyć, że w najbardziej turystycznych miejscach w górach zabraknie oscypków, co do tej pory było czymś nie do pomyślenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECELfAO
KOMENTARZE
(7)
górol
rok temu
Są panocku 3 rodzaje oscypków: białe żółte i brązowe. Baca wyciska ser przez koszulę, więc jak koszula jest czysta to są białe. Jak wyciska przez koszulę z przodu to żółte, a jak z tyłu to brązowe...
oszustwo
rok temu
zima 2-19/2020 w Zakopanem: tzw. oscypki zjedzone, bo bez serka tam jakoś dziwnie. Z roku na rok jest z tym coraz gorzej. Te malutkie serki (redykołki chyba) są pyszne - obojętnie, czy białe, czy mają inny kolor. Te malutkie serki są najlepsze. Dobry też jest bundz - twarożek z mleka, niezwykle zwarty i delikatny. Później jest tylko gorzej... Ja kupiłam też takie walce (mówią na to np.: gałki) i tu pojawił się dramat. Nie chodzi o to, że nie były to serki z mleka owiec wypasanych na Tatrzańskich halach. Chodzi o to, że ten ser jest kiepskiej jakości - kwaśny w środku, nadwątlony czasem, ohyda. Drodzy Górale! Kontrolujcie jakość tych serów, bo to dramat mieć coś, co psuje Waszą opinię. Polskie góry są piękne, kochane. Ponad 40 lat temu serki góralskie (czy to oscypki, czy nie oscypki), smakowały znakomicie. Teraz się tego nie da jeść a pieniądze są wyrzucone w błoto. Oj nieładnie, nieładnie. Przecież warto się postarać, żeby się wracało do Was z apetytem nie tylko na górskie wycieczki.
turist
rok temu
Jak to Zakopane. Tam narodek tak pazerny na dutki, że nawet sami siebie okradają. A prawdziwe oscypki w Zakopanem są tak rzadkie jak czterolistna koniczyna.
bECELfAP
Skąpiec
rok temu
Oscypki w Biedronce są lepsze.nie dam góralowi zarobić.
Nora
rok temu
Ojej, łupiący "ceprów" górole płaczą, że to samo robią z nimi ich ziomale. No złoto buhahahahahaha :D
1234
rok temu
Może czeskie pepiki coś w tej kwestii robiły. Dzięki nim nie ma polskiego oscypka....
zyzio
rok temu
to i tak żadne osypki mnie najbardziej smakowały gołki kupowane na zębie w bukowinie i pani uprzedziła że to nie oscypek a gołka i wyjaśniła o co chodzi i ta gółka bardziej mi smakowała
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić