Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Koronawirus w Europie. Sytuacja jest coraz bardziej tragiczna

50
Podziel się:

Kolejne kraje Europy zaostrzają restrykcje i przedłużają lockdown. W Niemczech Angela Merkel zrezygnowała z dodatkowych obostrzeń przed Wielkanocą, ale z kolei Belgia wraca do ścisłego lockdownu. Trudna sytuacja panuje także w Bułgarii czy Francji gdzie odnotowuje się coraz więcej nowych zakażeń.

Koronawirus w Europie. Sytuacja jest coraz bardziej tragiczna
Niepokojące wieści na temat rozwoju epidemii koronawirusa napływają z wielu regionów Europy. (Getty Images)

Sytuacja epidemiczna w Europie nie jest najlepsza. Coraz więcej państw wraca do ograniczeń lub stosuje twardy lockdown. W Hiszpanii zakazano przemieszczania się między regionami, ale pozwolono na wjazd turystów. Decyzja ta jest krytykowana przez ekspertów z UE, którzy obawiają się, kolejnego wzrostu liczby zakażeń.

Twardy lockdown w Europie

We Włoszech liczba zakażonych utrzymuje się na poziomie ponad 20 tys. W Lombardii liczba ta przekroczyła 30 tys. Władze chcą przyspieszenia szczepień, do których Włosi są bardzo chętni. Punkty mają działać przez całą dobę.

Belgia wraca do lockdownu. Tam wzrosła liczba zakażonych brytyjskim wariantem wirusa. Premier tłumaczy, że najwięcej chorych zaraziło się w pracy lub szkole - w związku z tym od przyszłego tygodnia rusza nauczanie zdalne, a pracownicy nie mogą przychodzić do swoich firm bez pilnej potrzeby.

Zobacz także: Pozwy za lockdown do wygrania? "Wątpliwe". Mec. Walczak zwraca uwagę na to, co zrobił premier
Najwięcej infekcji występuje w grupie wiekowej od 10 do 19 lat. Musimy powrócić do prostej zasady: ogranicz kontakty - powiedział premier De Croo.

Restrykcje zostaną zaostrzone także na Islandii i w Estonii. Na Islandii zamknięto siłownie, baseny, kina, a restauracje działają w ograniczonych godzinach. W Estonii czynne są tylko sklepy spożywcze oraz apteki. W przestrzeni publicznej nie można chodzić w grupach.

W Norwegii ogłoszono zaostrzenie restrykcji koronawirusowych - potrwają co najmniej do 12 kwietnia. W restauracjach zakazano serwowania alkoholi, a siłownie zostały zamknięte. Rząd zaleca także ograniczenie podróżowania i przestrzeganie zasady 2-metrowego dystansu.

Ukraina ogłosiła kilka swoich obwodów czerwoną strefą. Tam zostały wprowadzone zaostrzone restrykcje - maseczki są wszędzie obowiązkowe. Zamknięto punkty usługowe, restauracje, siłownie oraz placówki kulturalne. Co więcej, mer Kijowa zagroził, że zamknięty zostanie transport publiczny.

Tłumy w transporcie to nieodpowiedzialność ludzi, którzy nie stosują się do rekomendacji i lekceważą prawo - stwierdził Witalij Kliczko.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Bogusława
rok temu
Boski koronawirus przyszedł sądzić żywych na Ziemi. Tylko lek na coronowirusa może ludzkość ocalić od depopulacji.
,proszęopomoc
rok temu
,,Dzień dobry..przepraszam,że tutaj piszę..,,nie wiem już co robić.,Jestem Samotną matką Dwójki Dzieci.,,Synek ma 5 lat a moja Córeczka 3 lata ukończyła tydzień temu,. Sytuacja Nasza jest taka,że Ledwo Pokrywamy nasze Rachunki i ledwo starcza nam na życie, na podstawowe rzeczy...Dwa lata temu Wzięłam Kredyt... 4tyś na remont domu...Zimą na Ścianach Wychodziła Pleśń i Dzieci Chorowały, remont był konieczny dla ich Zdrowia.. rata kredytu to aż 800zł+ rachunki ... Ja Szukam pracy,. Biorę też każdą pracę dorywczą.. ale niestety ,.. pandemia wszytko utrudnia.,. Walczę z całych swoich sił..ale czuje jakbym uderzała w mur. decyzja o zamknieciu przedszkoli dla mnie jako samotnej matki ..nawet nie chce o tym myśleć.. boje się , . . jestem zrozpaczona, czuję bezsilność..To wszystko mnie przytłacza.. , Gdyby ktoś mógł choć trochę nam pomóc ... będę Wdzięczna z całego Swojego Serca..Życzę dobrego piatkowego popołudnia,,. Agnieszka z Torunia SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7 ,,, '
RN.
rok temu
Od roku piszę, że 2 galopujące konie wykonają kilka okrążeń z wystraszonymi ludźmi po czym jeden zostanie złapany a drugi pogalopuje dalej już z PRZERAŻONYMI. Ten drugi poniesie przerażonych znanych polityków wraz z ich świtą. Odczujemy ciężar Krzyża świętego, który jest cierpieniem ale i wybawieniem. Musimy bardzo gorąco wzywać Maryję na pomoc jako NASZĄ KRÓLOWĄ POLSKI bo jest naszym ratunkiem.
pytania do Mo...
rok temu
Prawcica rzadzi juz ponad 5 lat.Ile szpitali wybudowala ? O ile zwiekszyla liczbe dobrze wypsazonych lozek w szpitalach i ile pielegniarek wyksztalcila dodatkowo ? Czym zajmuje sie Polski Czerwony Krzyz w okresie pandemii ?
kat
rok temu
We Francji umiera na korone mimo podwojnej w porownaniu z Polska liczby zakazen polowa ludzi w porownaniu z Polska. Za ograbienie polskiej sluzby zdrowia podczas pandeimi z 4 miliardow zlotych na propagande w pisich goebbelsowskich mediach wszyscy,ktrzy glosowali za 2 mld dla Kurskiego 2020 roku i w budzecie na 2021roku powinni zawisnac na stryczkach oraz byc przedtem biczowani za wsadzenie zlodziejstwa Szumowskich pod dywan.
III fala bzdu...
rok temu
Cała ściema koronkowa oparta jest na testach PCR, opracowanych przez hochsztaplera Christiana Drostena z berlińskiej Charite. Jego publikacja naukowa na ten temat już pół roku temu została wręcz rozszarpana przez tuzin poważnych naukowców, w tym byłego szefa Research & Development Pfizera - Yaetsa. Sam wynalazca PCR, Kary Mullis, podkreślił, że PCR nie nadaje się jako narzędzie diagnostyczne, a używanie go stosując ponad 20 tzw. "cyklów" potrafi wykryć cokolwiek, gdziekolwiek. Test PCR na Coronę nie jest standardyzowany, co urąga tzw. Good Laboratory Practice (GLP) obowiązującej każde poważne laboratorium. Niestety częstym jest, że laboratoria używają nawet do 50 (sic!) cyklów. Tak można z każdego zmarłego zrobić ofiarę Covidu. Wirus jest i nie należy go lekceważyć. Ale daleko mu do statusu "pandemii", która rujnuje gospodarki i społeczeństwa.
edi
rok temu
a winnych brak.Wskazywanie Chin juz nie wystarczy....
Zgorzelski
rok temu
Teraz( W OKRESIE PANDEMII) bardzo polubiłem rosjan, chetnie POJADĘ DO MOSKWY I BĘDĘ SIĘ ZE WSZYSTKIMI Z MOSKWY PRZYTULAŁ
Zgorzelski
rok temu
Teraz( W OKRESIE PANDEMII) bardzo polubiłem rosjan, chetnie POJADĘ DO MOSKWY I BĘDĘ SIĘ ZE WSZYSTKIMI Z MOSKWY PRZYTULAŁ
Zgorzelski
rok temu
Ale chino-rosja narobiła hażlu.... My chorzy chcemy do moskwy.....
Zgorzelski
rok temu
Można tez odwiedzić w takim stanie Białoruś już mam paszport..
Zgorzelski
rok temu
Każdy chory na Covid chce do Rosji...
Moloch
rok temu
Wszystkich tych chorych z Europy wysłać do Rosji...
Ola
rok temu
Zastanawiam się, czy kiedyś jeszcze będzie dobrze. Pracuje z osobami starszymi, cieszę się, że będę zaszczepiona. Ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i wiem, że to jest niezbędna sprawa.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić