Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Macierewicz w TV Trwam: Zakaz gromadzenia się w kościołach jest nieroztropny

14

Na antenie TV Trwam Antoni Macierewicz odniósł się do zakazu gromadzenia się w kościołach, jaki wiążę się z zaostrzeniem przepisów dotyczących walki z koronawirusem w Polsce.

Antoni Macierewicz w TV Trwam odniósł się do zakazu gromadzenia
Antoni Macierewicz w TV Trwam odniósł się do zakazu gromadzenia (PAP)

Zakaz gromadzenia się na mszy świętej uderza nie tylko w naszą tradycję, ale także w naszą odporność w tych najtrudniejszych czasach - mówił na antenie TV Trwam Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz wziął udział w programie "Głos Polski". Tam odniósł się do zaostrzenia przez rząd przepisów, wedle których w kościele podczas uroczystości religijnej nie może przebywać więcej niż 5 osób.

Gdy patrzę na to, co się dzieje w sklepach, gdzie czasami są obecne setki osób w jednym momencie, gdy widzę różne inne zbiorowe zachowania, to zastanawiam się: w bazylice krakowskiej na mszy ma być pięć osób? To w kościele Świętego Krzyża w Warszawie czy w katedrze warszawskiej na mszy ma być pięć osób? To jest naprawdę nierozsądna decyzja – mówił Macierewicz.

Później dodał, że:

To jest absurdalne, bo przecież w większości kościołów można zmieścić i sto osób w odstępie po kilka metrów między sobą. To konsekwencje dla naszego życia duchowego, dla naszego stanu psychicznego, dla naszej duchowości, są w sposób oczywisty niesłychanie negatywne.

Koronawirus w Polsce. Dane

W Polsce odnotowano już 1389 przypadków zarażenia koronawirusem. Ministerstwo zdrowia informuje o 16 ofiarach śmiertelny choroby COVID-19 wywoływanej właśnie przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić