Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia ogłasza politykę "zero tolerancji"

14
Podziel się

Adam Niedzielski przedstawił nowe zalecenia rządu w kwestii ochrony przed zarażeniem koronawirusem. Minister zdrowia ogłosił tzw. politykę zero tolerancji. Będzie polegała m.in. na bardziej rygorystycznym egzekwowaniu obowiązujących obostrzeń.

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia ogłasza politykę "zero tolerancji"
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił politykę "zero tolerancji" (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bETNUNyt

Adam Niedzielski podkreślił, że praca nad nowymi zasadami trwała przez tydzień. Prawnicy z policji i ministerstwa dokładali starań, aby nowe obostrzenia obowiązywały w formule łatwej do późniejszego egzekwowania.

Koronawirus w Polsce. Polityka "zero tolerancji"

Minister zdrowia zapowiedział, że wszyscy będą musieli nosić maseczki w strefach, w których taki nakaz już obowiązuje. Jedyny wyjątek stanowią osoby posiadające ważne zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

bETNUNyv
Każda osoba bez maseczki, która nie będzie posiadała dokumentu, będzie z całą surowością karana – zapowiedział Adam Niedzielski.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w PiS. "Wirus nie oszczędza nikogo"
bETNUNyB

Zmianie ulegną przepisy dotyczące zgromadzeń. Rząd wprowadza wymóg odległości od poszczególnych zgromadzeń o minimum 100 metrów. Będzie miał miejsce zakaz udostępniania do organizacji imprez lokali, których właściciele nie posiadają zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności gospodarczej.

To nie koniec nowości dla Polaków. Adam Niedzielski zapowiedział, że mieszkańcy powiatów, które znalazły się w strefie żółtej lub czerwonej, będą informowani o tym fakcie przy pomocy alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETNUNyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Pastor
rok temu
Nie noście maseczek, odmawiajcie przyjęcia mandatów, na podstawie rozporządzenia to sobie mogą... Nie dajcie się ogłupić, wyłączcie TVP i TVN. Sanepid kręci, do zgonów zaliczaja ludzi, którzy nie byli chorzy na wirusa. Mam nadzieję, że uda się kiedyś rozliczyć wszystkie machlojki rządzących z PiS i PO
Faaaz
rok temu
Dopoki nie zostanie w kraju wprowadzony stan kleski zywiolowej oraz same obostrzenia, nakazujace noszenie maseczki, nie zostana wprowadzone na mocy ustawy, a nie jakiegos kulawego rozporzadzenia - to nie ma zadnych podstaw prawnych, bo cokolwiek obywatelom narzucac godnie z prawem, czy to ma byc noszenie maseczki czy nienoszenie majtek. Tyle. Prawo!
🎮🎮🎮
rok temu
A mi pewien mężczyzna podszedł do mnie bez maski,wiecie co ja zrobiłem ????
bETNUNyX
osa,,,
rok temu
ja wiem jedno --tran , witamina c, maseczki , dezynfekcja rak i brak towarzyskich spotkań --mozna internet użyc do kontaktów towarzyskich , takie czasy i trzeba to opanować --wirus musi odpóścić
osa,,,
rok temu
ja wiem jedno --tran , witamina c, maseczki , dezynfekcja rak i brak towarzyskich spotkań --mozna internet użyc do kontaktów towarzyskich , takie czasy i trzeba to opanować --wirus musi odpóścić
Aaa
rok temu
Zakazy i nakazy a sami się nie stosują. Policjanci w radiowozie też nie mają maseczek a innych mają karać. Zacznijcie od siebie.
Logik
rok temu
Najwyższy już czas skończyć z tą samowolka i egoizmem. Ludzi bez maski na ustach i nosie w sklepach, komunikacji itp. powszechnie uważa się za niedorozwiniętych. Skoro oni nie mają wstydu i honoru to należy ich karać za narażanie innych na utratę zdrowia, a nawet życia.
Anioł.👱🏻‍♀️
rok temu
Tak ale powiedziałabym że to nawet bardzo żałosne powiedziane,ehhh że to wirus medialny" oj ludzie ludzie ludzie, przecież to jest poważna sprawa zaraza jest wszędzie, nie ma Plan - demii ani Epidemi tylko już to jest PANDEMIA !!! Bywały co Prawda inne Pandemie, nawet sama Królowa Saba przepowiedziała,tą Panującą dziś zarazę,( itp) aż mnie boli serce teraz gdy muszę wam teraz wszystko tłumaczyć, jak naprawdę wygląda dzisiejsza sytuacja Epidemiczna !!! I lepiej jednak przestrzegać wszelkich Obostrzeń Kochani chroncie siebie i innych przed Tym Covidem,Nie pozwólcie aby Ten wirus dalej by się rozprzestrzeniał, bo to jest naprawdę bardzo ważne, w tym czasie zręsztą smutnym i strasznym - bo to Cyrk powiecie ???????? Dokąd tak będziecie pisać i mówić ???? W sumie myślcie co chcecie i mówcie co tylko chcecie ja( na przykład ) wierzę że istnieje i chronię za wszelką cenę siebie i INNYCH !!! przed tym koronaświrusiem, ja (np) Nie wierzę sama a przynajmniej do tej pory że jak usłyszałam co się, dzieje o 5.00 - piątej nad ranem to było pewnie jeszcze, w tamtym roku naprawdę podniosłam obiema rękami babcię, i do tej pory nie mogłam uwierzyć a widocznie miałam wystarczająco dużo siły i Energii wtedy, - trzymajcie się ciepło i byście zdrowi tylko byli. BUZIACZKI !!! 😘😘😘😘
Anioł.👱🏻‍♀️
rok temu
Covitka - nie ma tak ??? Że to "Wirus medialny" jak to niektórzy z Was mówią !!!! 😠 - żałosne.
Swojak
rok temu
Już widzę jak ludzie przestrzegają przepisów i noszą maseczki
Marcin
rok temu
Ludzie nie noście masek i odmawiajcie przyjęcia mandatu,nie mają prawa nas ukarać.Wystawienie mandatu za brak maski jest niezgodny z konstytucją
tygrysek
rok temu
Zero tolerancji dla zamykania szpitali przed pacjentami nie zakażonymi koronawirusem oraz zero toleranci dla lekarzy chowającymi się przed pacjentami w domu i zasłaniającymi się teleporadą.
szaustuk
rok temu
Karać to my będziemy ciebie
bETNUNyP
olo
rok temu
Artykuł sponsorowany
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić