o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
|

Koronawirus w szkole. Zakażony katecheta. Decyzja sanepidu może zaskoczyć

24
Podziel się

Katecheta pracujący w Zespole Szkół w Tulcach jest zakażony koronawirusem. Co może zaskoczyć, sanepid zdecydował, że nikt z uczniów i pracowników szkoły nie trafi do kwarantanny.

Koronawirus w szkole. Zakażony katecheta. Decyzja sanepidu może zaskoczyć
Katecheta szkoły w Tulcach zakażony koronawirusem (Pixabay)
bDgFoMbp

O tej sprawie informuje poznańska "Gazeta Wyborcza". Informacje o tym, że zakażony jest właśnie ksiądz wikariusz pracujący w szkole w Tulcach mają wymiar nieoficjalny. Absolutnie pewne jest jednak, że jeden z pracowników placówki ma koronawirusa.

Zakażony miał kontakt z uczniami. Spotkał się z nimi w dniu 4 września.

bDgFoMbr
W następnych dniach był już nieobecny w pracy z powodu choroby. O tym, że nasz pracownik ma pozytywny wynik testu, dowiedzieliśmy się dopiero wczoraj - tłumaczy dyrektor szkoły Andrzej Szymczak, cytowany przez "GW".

Koronawirus w szkole. Nikt nie trafił do kwarantanny

Sanepid zdecydował o tym, że żaden z uczniów czy pracowników szkoły nie zostanie objęty kwarantanną. Takie środki ostrożności można wdrożyć wyłącznie wtedy, gdy u kogoś wystąpią objawy zakażenia koronawirusem.

bDgFoMbx

Szkoła funkcjonuje bez zmian. Póki co nie ma żadnych informacji wskazujących na to, że coś miałoby się w tej materii zmienić.

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski odpowiada na zarzuty lekarzy. "Reprezentuję interes pacjenta"

bDgFoMbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
gosc
miesiąc temu
Wiara czyni cuda.
maq
miesiąc temu
Ciekawe czy sanepid zapłaci odszkodowanie jak ktoś się od niego zarazi.
antykler
miesiąc temu
W Klechistanie katecheta nie zaraża, a nawet gdyby zaraził - to będzie to święty COVID.
bDgFoMbT
fokus
miesiąc temu
Zaczyna sie sezon przeziebień i każde kichnięcie będzie traktowane jako podejrzenie o kronkę. Smiechu warte, nikt nie będzie mogoł spokojnie wyleżeć przeziebienia bez nękania sanepidu, po prostu skandal.
Fub
miesiąc temu
Chory katecheta nikogo nie zaraził, a bezobjawowi chorzy zarażają tysiące ludzi. Już nie mogę czytać tych kłamstw w tych wypoxinach zwanych artykułami.
Najnowsze komentarze (24)
Patt
miesiąc temu
Hm ten wirus to ściema ! Ludzie obudźcie się niby czemu przed wyborami niby spadek zachorowań niby opanowana sytuacja a po wyborach nagle przyrost i to spory ... Jedna historia która miał mój znajomy pracuje na kopalni miał iść na test na COVID jednak nie poszedł i po kilku dniach przyszedł mu SMS że z testu ma pozytywny wynik jest zarażony wirusem ... Jak to przecież on wg nie stawił się na test !!! Poprostu jedna wielka ściema tylko co im po tym ...
123
miesiąc temu
Pierwsza mądra decyzja sanepidu w Polsce. Szkoda tylko ,że presja małych ludzi na to , by wszystkich i wszystko zamykać bez powodu jest tak łatwa do uzyskania. Wystarczą media ze swoimi inscenizowanymi zdjęciami z tzw pandemii i pada na nich blady strach. Ale to ludzie , którym telewizor zastępuje mózg.
virus
miesiąc temu
Sanepidowcy myślą, że virus ich posłucha, a duchowni zapewnią wieczne szczęście. Niestety to może być początek kłopotów
GIUSEPPE
miesiąc temu
Sanepid najczesciej nie reaguje w ogole
pawel
miesiąc temu
sanepid ma rację, wystarczy pokropić wodą święcona szkołę i … już
rte
miesiąc temu
To Bóg ustanowił kwarantannę : Księga liczb rozdział 12 wersety 14 i 15 „14 Wówczas Jahwe (imię Boże wg przekładu kard. Wyszyńskiego) rzekł do Mojżesza: „Gdyby ojciec splunął jej w twarz, czyż nie byłaby upokorzona przez siedem dni? Niech na siedem dni zostanie poddana kwarantannie poza obozem, a potem niech zostanie przyjęta”. 15 Toteż Miriam została na siedem dni poddana kwarantannie poza obozem i lud nie wyruszył, dopóki Miriam nie została przyjęta.”
bas
miesiąc temu
Tak teraz działa sanepid, w poz też.U nas też była osoba z covidem objawowa, nie zamknięto przychodni, nikogo nie wzięto na kwarantannę, nawet pod nadzór epidemiologiczny.Oczywiście chora trafiła do izolacji. TZW. nowa strategia.Mamy zgłaszać jedynie wystąpienie u nas objawów.Nikt nie myśli o pacjentach którzy nieświadomie przychodza w miejsce gdzie godzinę wcześniej był ktoś objawowy zakazony koronawirusem...
Księżniczka
miesiąc temu
Szukam do pracy służby. Sprzątanie, gotowanie zabawianie mnie gdy mam gorszy nastrój.
bDgFoMbL
Fgbjj
miesiąc temu
Unas już kierowcy jeżdżę bez foli ani maseczka ale kase doliczone do skrzynki
omcy omcy
miesiąc temu
sanepid teraz jest wierzacy.....
dzieci Boga
miesiąc temu
bo to pracownik Watykanu i polaczkom nic do niego!
pawel
miesiąc temu
sanepid ma rację- szkołę pokropi się wodą święconą i .. już
Lesio
miesiąc temu
Niech rząd wypłaci za straty czyli koronawiusowe dla każdego kto ucierpiał przez decyzje rzadzacych
Fub
miesiąc temu
Chory katecheta nikogo nie zaraził, a bezobjawowi chorzy zarażają tysiące ludzi. Już nie mogę czytać tych kłamstw w tych wypoxinach zwanych artykułami.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić