o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

W całej Polsce wrze. W ruch poszły pałki i gaz pieprzowy

48
Podziel się

Po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji na ulicach całej Polski rozpoczęły się protesty. Z każdym dniem przybierają na sile. W niedzielę doszło do wielu starć z policją.

W całej Polsce wrze. W ruch poszły pałki i gaz pieprzowy
Przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach interweniowała policja. Próbowała oddzielać demonstrantów od ok. 30 przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej i innych środowisk narodowych, które stały na schodach katedry. (PAP)
bDplwsOJ

Nie milkną echa orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Setki tysięcy Polaków wyszły na ulice całego kraju, aby zamanifestować swój sprzeciw. Protesty z każdym dniem przybierają na sile. Dochodzi do wielu starć z policją. Tłum wykrzykuje niecenzuralne hasła w stronę polityków i sędziów odpowiedzialnych za tę decyzję.

W niedzielę było bardzo gorąco. Wszystko za sprawą mszy świętych odbywających się w całej Polsce. W wielu miejscach zakłócili je aktywiści. Na murach kościołów w niektórych miastach pojawiły się graffiti z charakterystycznym piorunem, były też napisy "stop aborcji".

bDplwsOL

Arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował do protestujących. Poprosił ich o wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie. Jego prośba wynika z wielu aktów dewastacji kościołów oraz dwóch pomników Jana Pawła II - w konstancińskim Parku Zdrojowym oraz w Poznaniu. Przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach doszło do starć protestujących z przedstawicielami Młodzieży Wszechpolskiej i innych środowisk narodowych. Interweniowała policja.

Najwięcej osób bierze udział w protestach w Warszawie. To właśnie tam rozpoczęły się manifestacje, które przeniosły się w czwartek pod dom Jarosława Kaczyńskiego. W niedzielę strajk odbywał się przed siedzibą warszawskiej Kurii Metropolitalnej, przed Pałacem Prezydenckim, a także siedzibą organizacji Ordo Iuris. Wieczorem tłum skierował się pod komisariat policji, gdzie domagał się zwolnienia zatrzymanych.

bDplwsOR

W Katowicach policja użyła pałek i gazu pieprzowego. Funkcjonariusze interweniowali przed Archikatedrą Chrystusa Króla, gdzie próbowano oddzielać demonstrantów od ok. 30 przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej i innych środowisk narodowych, które stały na schodach katedry. Policjanci wyciągali z tłumu pojedyncze najbardziej agresywne osoby.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został ogłoszony w czwartek. Trybunał orzekł, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP.

Zobacz także: Strajk Kobiet w Warszawie. "Strażnicy" z ONR popchnęli kobietę. Interweniowało pogotowie
bDplwsPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
jonk
miesiąc temu
Jak można wogule w sprawach aborcji nie pozostawić PEŁNEJ decyzyjności kobiecie ? Prawo nie może włazić aż tak daleko !!! to jest chore takie ubezwłasnowolnianie ludzi !!!
Jaca
miesiąc temu
Mam nadzieje że to początek końca !!!
sprytni
miesiąc temu
Podczas, gdy ludzie zajęli się glównie walką z kościołem (po decyzji trybunału), to oni sprytnie przepchnęli ustawę o obowiązkowych szczepieniach i całkowitej bezkarności wiadomych koncernów... Zobaczcie prędko, póki jeszcze możecie najlepszy film tego roku na 'ale tuba' pt. plandemic-indoktrynacja, i podajcie dalej zanim to skasują!
bDplwsPn
Wiola
miesiąc temu
To jest ta ich TOLERANCJA, zabawne :) walczą z mową nienawiści, a sami zachowują się jak dzicz. I tym są w moim mniemaniu.
AAAAAAA
miesiąc temu
Czy policja na tych manifestacjach, swoje córki i matki też traktują gazem i pałkami. Weście się za przestępców, a nie za porządnych ludzi, którzy domagają się swoich praw.
Najnowsze komentarze (48)
Franek
2 tyg. temu
Po dwie strzały na kołnierzu po obu stronach munduru nosili mordercy z SS na żwirowisku w Oswiecimiu,którzy w bestialski sposób mordowali bezbronnych księży Salezjanów.Przypominam „Ludzie opamiętajcie się ,, nie wiecie co robicie.
Wismak
miesiąc temu
Autorytet. Od 2-ch i pol godzin.
ijuż
miesiąc temu
Policja jako zbrojne ramię PiS. Powtórka z historii. Tak to jest jak rządzący dostają głupawki i samouwielbienia.
niezwariowany
miesiąc temu
Mój komentarz i tak się nie pojawi bo go administrator jak wiele innych nie opublikuje ale chociaż może on się zreflektuje i zastanowi po której stronie życia się opowiada. Mam takie zapytanie do wszystkich protestujących. Dlaczego tak mocno bronicie zwierzątka futerkowe przed zabijaniem a człowieka bezbronnego w łonie matki chcecie pozbawić życia bo tak wam się wydaje, że może ono być niepełnosprawne albo może zaliczyliście wpadkę i takie dziecko zakłóci wam karierę zawodową lub sielankowe imprezowe życie?
tow. Radek
miesiąc temu
A czego miała niby użyć policja, bomby atomowej? A ta wpychała się bez kolejki , to ją kulturalnie zepchnęli ze schodów, bladź jedną.
Dziadek
miesiąc temu
panie gondecki, dzięki za uwagi, Najpierw naucz pan i zwróć uwagę popieranej przez siebie "grupie społeczeństwa", rządowi bo wspólnie jesteście winni tym protestom protestom. Cały czas wykorzystujecie uczucia ludzkie do osiągnięcia swoich celów, Dlaczego nie powiesz Pan popieranej przez siebie grupie społeczeństwa MIŁUJ BLIŹNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO, czyżby to przykazanie dla pana było obce? Nie zwrócenie uwagi "SWOIM", jednoczesne krytykowanie MATEK jest odbierane przez nich jako przyzwolenie na agresywne zachowanie. Wiesz pan o tym dokładnie i wykorzystujesz ich wskazując im protestujące kobiety jako wroga. Wspólnie z kaczyńskim, siejecie nienawiść. Ich ręce wykorzystujesz do wyjęcia ZORZYWIA Z OGNIA Zapominasz że KTO WIATR SIEJE TEN BURZE ZBIERA. Wy macie do wykorzystania policję, ustawy, kazalnice. Kobiety protestujące tylko siebie swoją godność i lęk o przyszłość takiego dziecka gdy jej zabraknie. W średniowieczu wyprawy krzyżowe. najazdy wojsk krzyżackich na litwę itp. kościół popierał, nie dlatego by nawrócić innowierców, tylko by zdobyć latyfundia i zwiększyć swoje dochody rękoma innych. Zawsze do brudne roboty wykorzystywaliście innych. Kobiety - przyszłe matki! Przyszłe babcie! Problem ten może dotknąć każdą z WAS. przyłączcie się do kobiet to rozumiejących
baca
miesiąc temu
Wiencyj sieksu wszystkim życzem.
guru
miesiąc temu
Ukłon w stronę Kościoła przy tworzeniu Konstytucji mści się teraz polską puszką Pandory. TK boleśnie przypomniał, że to Kościół ma wychować swoich wyznawców bez angażowania w to państwa.
bDplwsPf
pol
miesiąc temu
kaczyński rozpętałes demony kiedyś to się obróci przeciwko wam, będzie super ,komunistów nie rozliczyli a was na pewno rozliczą
biczykamka
miesiąc temu
Jakie to przykre, że te protestujące kobiety nie zdają sobie sprawy, że występują przeciw prawom Boskim. Kiedyś zobaczą z przerażeniem,że Pan Bóg nie pozwala z siebie drwić jeśli jest to działanie świadome. Ale wydaje mi się,że wiele z tych protestujących nie wie co czyni.
Erwin
miesiąc temu
Tu trzeba wprowadzić stan wojenny.Bo trzeba poskromić falę wścieklicy macicy.
Zibi Anglia
miesiąc temu
Zomo PIS-u bije, morduje, gazuje. Czy coś jeszcze dodać ? :(
świadomy
miesiąc temu
Czyli niczym nie różnimy się od Białorusi. Policja jak ZOMO znowu ćwiczy komendy na obywatela. Durny naród kogo sobie wybrał taką ma teraz wladzę, chcieliście mieć rozdawnictwo i 13,14 to teraz nie narzekajcie
Tym
miesiąc temu
PiS doprowadził do wojny domowej. Ktoś kiedyś powiedział: "Wszędzie, gdzie się pojawią Kaczyńscy u władzy, tam jest NIESZCZĘŚCIE". Właśnie się to realizuje.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić