Koszmar pod Ciechanowem. Rodzina Zuzi zabrała głos

31

Do niewyobrażalnej tragedii doszło we wsi w gminie Sońsk koło Ciechanowa. Nie żyje 3,5-letnia dziewczynka, która zatruła się chemikaliami. Rodzina małej Zuzi pogrążyła się w smutku.

Koszmar pod Ciechanowem. Rodzina Zuzi zabrała głos
Policja (Pixabay)

Do tragedii doszło 13 września we wsi w gminie Sońsk (powiat ciechanowski). Tego dnia służby otrzymały informację o złym samopoczuciu mieszkańców domu jednorodzinnego. Zgłoszenie wskazywało na to, że rodzice i ich 3,5-letnia córka mają objawy zatrucia.

Dziewczynka z matką zostały przewiezione do szpitala. Stan dziecka był na tyle poważny, że podjęto decyzję o hospitalizacji w Warszawie. Tam 3,5-latka zmarła.

Już wcześniej pojawiały się informacje, że rodzina chciała wytruć szczury i właśnie to spowodowało śmierć Zuzi. - Jest to dla nas ogromna tragedia i szok. Preparat był kupiony legalnie, jest ogólnodostępny. Nie wiadomo, czy producent poinformował o tym, że to może mieć takie działanie - mówią członkowie rodziny 3,5-latki, cytowani przez "Super Express".

Nie chcę nikomu życzyć takiego nieszczęścia. Ciężko jest pochować dorosłą osobę, a co dopiero dziecko. To jest ogromna tragedia - dodają.

Prokuratura bada sprawę

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie. Jest ono prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

Według wstępnych ustaleń objawy zatrucia mogły być spowodowane niewłaściwym zastosowaniem środków gryzoniobójczych - powiedziała nadkom. Jolanta Bym z ciechanowskiej policji, cytowana przez "Super Express".

Rodzice 3,5-latki zostali już przesłuchani. Zlecono poza tym sekcję zwłok, która odbędzie się 19 września.

Kostki z trutką miały zostać zakopane w fundamencie po zewnętrznej stronie budynku. Śmiercionośne opary uwolniły się w kontakcie z wilgocią.

Zobacz także: Uderzał w premiera. Wraca do rządu. "Liczę na jego determinację"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić