Kraśnik. Podczas sprzątania natrafił na porozrzucane kości

1

Dr Dominik Szulc, który pełni funkcję Społecznego Opiekuna Zabytków Powiatu Kraśnickiego, podczas sprzątania cmentarza odnalazł fragmenty kości. Ich pochodzenie ma zbadać Zakład Medycyny Sądowej.

Kraśnik. Podczas sprzątania natrafił na porozrzucane kości
Przy okazji sprzątania na powierzchni gruntu dr Dominik Szulc znalazł 3 fragmenty kości. (Facebook)

O sprawie informuje na Facebooku Społeczny Opiekun Zabytków Powiatu Kraśnickiego dr Dominik Szulc. Widok śmieci na cmentarzu żydowskim przy ul. Szewskiej w Kraśniku nie dawał mu spokoju.

Historyk postanowił więc kupić worki na śmieci i ruszyć w teren. Przez dwie godziny sprzątania dr Szulc wypełnił dziewięć 60-litrowych worków butelkami po tanim winie.

Więcej nie zmieściło się w bagażniku mojej Vectry. Dziś ta spuścizna po miejscowych "reniferach" trafi na skup. Znów zniknęły hałdy butelek, które na nowo pojawiły się na cmentarzu od strony ul. Szewskiej i Dolnej po majowym porządkowaniu - napisał dr Szulc.

Sprzątał śmieci znalazł kości

Przy okazji sprzątania na powierzchni gruntu dr Dominik Szulc znalazł 3 fragmenty kości, w tym dwóch długich. Zostaną one przekazane do Zakładu Medycyny Sądowe. Jeśli okaże się, że to ludzkie kości, trzeba będzie urządzić ponowny pochówek z udziałem rabina.

Teraz postaram się oddać je do Zakładu Medycyny Sądowej. Jeśli to bowiem kości ludzkie wymagać będą ponownego pochowania z udziałem rabina - informuje Społeczny Opiekun Zabytków Powiatu Kraśnickiego .
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Szczątki żołnierzy niemieckich. Historyczne odkrycie w okolicach Nowego Dworu
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić