Królowa Elżbieta ma polskie korzenie. Kto jest jej krewnym? Niesamowite

92
Podziel się:

Elżbieta II ma polski rodowód? Jeden z portali zajmujących się tematyką historyczną przeanalizował jej drzewo genealogiczne. Brytyjska monarchini ma być spokrewniona z dawnym polskim władcą.

Królowa Elżbieta ma polskie korzenie. Kto jest jej krewnym? Niesamowite
Elżbieta II ma być spokrewniona z polskim władcą. (Getty Images)

Brytyjska rodzina królewska cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Poczynania Windsorow śledzą nie tylko Brytyjczycy, ale także mieszkańcy całego globu. Na podstawie losów monarchii nakręcono już niejeden film, a media wciąż starają się odkrywać nowe tajemnice na temat rodziny.

Elżbieta II jest najdłużej panującym władcą na kuli ziemskiej. Choć niedawno skończyła 95 lat, wciąż jest w świetnej formie i doskonale wypełnia swoje obowiązki. Okazuje się jednak, że na jaw ciągle wychodzą nowe ciekawostki na jej temat.

Królowa Elżbieta ma w sobie polską krew? Szokujące odkrycie

Intrygującymi ustaleniami na temat królowej Elżbiety II Polski podzielił się portal historia.org.pl. Wygląda na to, że babcia księcia Harry'ego i Williama jest spokrewniona z polskim królem, Kazimierzem Jagiellończykiem. Wskazuje na to analiza jej drzewa genealogicznego.

Jest córką Jerzego VI, który był synem Jerzego V, który był synem Edwarda VII, który był synem Wiktorii Hanowerskiej, która była córką Edwarda Augusta Hanowerskiego, który był synem Jerzego III Hanowerskiego, który był synem Fryderyka Ludwika Hanowerskiego, który był synem Jerzego II Hanowerskiego, który był synem Jerzego I Hanowerskiego, który był synem Zofii Doroty Wittelsbach, która była córką Fryderyka V, który był synem Fryderyka IV, który był synem Ludwika VI Wittelsbacha, który był synem Marii Hohenzollern, która była córką Kazimierza Hohenzollerna, który był synem Zofii Jagiellonki, która była córką Kazimierza Jagiellończyka – czytamy na stronie.

Brytyjska królowa jest potomkiem polskiego króla? Nowe ustalenia

Z ustaleń wynika, że brytyjska monarchini ma w sobie krew dynastii Jagiellonów, która panowała w Polsce w latach 1386-1572 . Sam Kazimierz Jagiellończyk był królem Polski przez 45 lat (w latach 1447–1492).

Portal zaznacza, że z Jagiellonami byli spokrewnieni także inni monarchowie brytyjscy - z dynastii Winsdorów. Królowa Elżbieta w rzeczywistości pochodzi z dynastii Wettinów. Niemieckie nazwisko z powodów politycznych zmienił jej dziadek Jerzy V.

Obejrzyj także: Królowa poza pałacem. Pierwsze takie wyjście Elżbiety II

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić