Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Królowa Elżbieta ma polskie korzenie. Kto jest jej krewnym? Niesamowite

55
Podziel się

Elżbieta II ma polski rodowód? Jeden z portali zajmujących się tematyką historyczną przeanalizował jej drzewo genealogiczne. Brytyjska monarchini ma być spokrewniona z dawnym polskim władcą.

Królowa Elżbieta ma polskie korzenie. Kto jest jej krewnym? Niesamowite
Elżbieta II ma być spokrewniona z polskim władcą. (Getty Images)
bEUDcAGJ

Brytyjska rodzina królewska cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Poczynania Windsorow śledzą nie tylko Brytyjczycy, ale także mieszkańcy całego globu. Na podstawie losów monarchii nakręcono już niejeden film, a media wciąż starają się odkrywać nowe tajemnice na temat rodziny.

Elżbieta II jest najdłużej panującym władcą na kuli ziemskiej. Choć niedawno skończyła 95 lat, wciąż jest w świetnej formie i doskonale wypełnia swoje obowiązki. Okazuje się jednak, że na jaw ciągle wychodzą nowe ciekawostki na jej temat.

bEUDcAGL

Królowa Elżbieta ma w sobie polską krew? Szokujące odkrycie

Intrygującymi ustaleniami na temat królowej Elżbiety II Polski podzielił się portal historia.org.pl. Wygląda na to, że babcia księcia Harry'ego i Williama jest spokrewniona z polskim królem, Kazimierzem Jagiellończykiem. Wskazuje na to analiza jej drzewa genealogicznego.

Jest córką Jerzego VI, który był synem Jerzego V, który był synem Edwarda VII, który był synem Wiktorii Hanowerskiej, która była córką Edwarda Augusta Hanowerskiego, który był synem Jerzego III Hanowerskiego, który był synem Fryderyka Ludwika Hanowerskiego, który był synem Jerzego II Hanowerskiego, który był synem Jerzego I Hanowerskiego, który był synem Zofii Doroty Wittelsbach, która była córką Fryderyka V, który był synem Fryderyka IV, który był synem Ludwika VI Wittelsbacha, który był synem Marii Hohenzollern, która była córką Kazimierza Hohenzollerna, który był synem Zofii Jagiellonki, która była córką Kazimierza Jagiellończyka – czytamy na stronie.
bEUDcAGR

Brytyjska królowa jest potomkiem polskiego króla? Nowe ustalenia

Z ustaleń wynika, że brytyjska monarchini ma w sobie krew dynastii Jagiellonów, która panowała w Polsce w latach 1386-1572 . Sam Kazimierz Jagiellończyk był królem Polski przez 45 lat (w latach 1447–1492).

Portal zaznacza, że z Jagiellonami byli spokrewnieni także inni monarchowie brytyjscy - z dynastii Winsdorów. Królowa Elżbieta w rzeczywistości pochodzi z dynastii Wettinów. Niemieckie nazwisko z powodów politycznych zmienił jej dziadek Jerzy V.

bEUDcAGS

Obejrzyj także: Królowa poza pałacem. Pierwsze takie wyjście Elżbiety II

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUDcAHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
Elutek
2 miesiące temu
Hahaha 😄 Kazimierz Jagiellonczyk był Litwinem, więc jak już to królowa angielka Elizabeth, ma litewskie korzenie a nie polskie 😅. A został królem Polski, aby stworzyć sojusz polsko-litewski. No chyba, że autor tekstu nie uważał na lekcjach historii 😅
Małgorzata
2 miesiące temu
Czyli ma również litewskie korzenie
Ama
3 miesiące temu
Niby co w tym dziwnego, przecież cała arystokracja jest skoligacona. Caryca Katarzyna urodziła się na terenie Polski, więc pewnie i u niej w rodzinie trafił się ktoś polskim pochodzeniu
bEUDcAHn
Jędrek
3 miesiące temu
Takie artykuły utrzymują ją przy życiu. Umarła w grudniu.
Oda
3 miesiące temu
Osiemnasta woda po kisielu
Kaha
3 miesiące temu
"szokujące okrycie"??? Powaga? Nikt nigdy nie analizował genealogi rodów krolewkich? Podsunę wam kolejny szokujący news? Brytyjska monarchini jest daleka krewna Księcia Monako. A ostatni car Rosji był kuzymen jej dziadka.
Interere
3 miesiące temu
I od razu człowiek lepiej się czuje dalej żyjąc w biedzie...
Atam
3 miesiące temu
Może od jutra ogłośmy tą Panią również królową Polski
Luska
3 miesiące temu
Jest noc, czytam i pękam że śmiechu. Dzięki
Zabita śmiech...
3 miesiące temu
I to są polskie korzenie? Kazimierz Jagiellończyk był synem Litwina i Rusinki, a w żyłach jego nie płynęła nawet kropla polskiej krwi. Żona jego Elżbieta matka Zofii była Austriaczką. Takie u nich polskie korzenie jak u mnie marsjańskie.
Frigrida
3 miesiące temu
Zazdrosny naród. Wszystkim do garów zagląda. Je ochłapy
Bres
3 miesiące temu
Polska potega byla.i basta, za jagiellonow i piasta
Eeeeeee
3 miesiące temu
Czyli,walimy do Elki.W końcu ziomówka.
bEUDcAHf
Maria
3 miesiące temu
Było minęło
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić