Krosno. Skandaliczne zachowanie w banku. Kobiecie grozi milion zł kary

63

Do zatrzymania – byłej już – pracownicy banku doszło w województwie podkarpackim. 28-latka miała dopuścić się nieuprawnionego udostępnienia danych objętych tajemnicą bankową. Ustalono, jak długo trwał nielegalny proceder i co grozi młodej kobiecie.

Krosno. Skandaliczne zachowanie w banku. Kobiecie grozi milion zł kary
Na 28-letniej pracownicy banku ciążą poważne oskarżenia (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, PhotoAlto, Eric Audras)

Jak podaje rzecznik Policji Podkarpackiej, pracownica banku dopuszczała się przestępstw przez okres kilku tygodni. 28-latka przekazywała osobie do tego nieuprawnionej informacje na temat historii operacji, które realizowano na jednym z rachunków bankowych.

Pracownica banku zatrzymana za udostępnianie danych klientów

Kiedy postępowanie 28-latki wyszło na jaw, została zwolniona z pracy. Sprawę zgłoszono na policję, gdzie zajęli się nią funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Działali oni we współpracy z departamentem bezpieczeństwa banku.

Po zebraniu materiału dowodowego 28-latce przedstawiono zarzuty. Byłej pracownicy banku grozi kara w wysokości miliona złotych oraz trzech lat pozbawienia wolności.

To nie koniec problemów byłej pracownicy banku. 28-latka musiała wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 160 tysięcy złotych.

Zobacz także: Zobacz też: Opłaty w bankach ostro w górę. Pożegnaj się z darmowym kontem czy kartą
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić