Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Krystyna Pawłowicz "cofa się w rozwoju"? Tak twierdzi Roman Giertych

418

Roman Giertych w mocnych słowach uderzył w Krystynę Pawłowicz. Poseł Koalicji Obywatelskiej porównał sędzię Trybunału Konstytucyjnego do 5-letniego dziecka. Stwierdził też, że Pawłowicz "cofa się w rozwoju". Za przykład podał wpis byłej posłanki PiS.

Krystyna Pawłowicz "cofa się w rozwoju"? Tak twierdzi Roman Giertych
Roman Giertych zaatakował Krystynę Pawłowicz (AKPA, AKPA)

Zarówno Roman Giertych, jak i Krystyna Pawłowicz nie stronią od mocnych wpisów w mediach społecznościowych. Tym razem doszło do bezpośredniego starcia polityka Koalicji Obywatelskiej i sędzi Trybunału Konstytucyjnego.

Parlamentarzysta napisał na Twitterze, że "Krystyna Pawłowicz cofa się w intelektualnym rozwoju". Dodał, że wpisy podobne do wpisów byłej posłanki PiS "publikowała jego 5-letnia córka".

Moja córeczka zrobiła mi kiedyś takiego Tweeta, jak miała 5 lat. Pewnie pani Krystyna Pawłowicz cofa się w intelektualnym rozwoju. To tłumaczyłoby wiele. Jeżeli moja teoria się potwierdzi, to za moment będzie publikować wyłącznie takie memy - napisał Giertych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wrzawa po wpisie Pawłowicz. Ochojska odpowiada

Giertych mocno uderza w Pawłowicz

Odniósł się tym samym do jednego z tajemniczych wpisów Krystyny Pawłowicz, która "szyfruje" wiele wiadomości. Tym razem zacytował tweet, w którym sędzia Trybunału Konstytucyjnego użyła wyłącznie emotikonów. To obrazki służące do wyrażania nastroju, popularne w mediach społecznościowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Komentujący śmieją się pod wpisem, że "Krystyna Pawłowicz wysyła łańcuszki internetowe" i "nie potrafi stosować emotikonek, stąd jej wpisy". Niektórzy internauci próbują też "rozszyfrować" wiadomości byłej posłanki PiS i profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

Dodajmy, że Krystyna Pawłowicz zasiada w Trybunale Konstytucyjnym od 2019 roku. Była w składzie orzekającym, który wydał wyrok w sprawie niezgodności tzw. kompromisu aborcyjnego z polską konstytucją.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić