Krystyna Pawłowicz ofiarą złodzieja. "Jakiś łobuz"

11

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego była zmuszona poprosić swoich sympatyków o pomoc. Okazało się, że Krystyna Pawłowicz padła ofiarą oszustwa. "Jakiś łobuz", jak określiła, w jej imieniu założył konto na nowym portalu społecznościowym Albicla.

Krystyna Pawłowicz ofiarą złodzieja. "Jakiś łobuz"
Krystyna Pawłowicz (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Portal Albicla.com powstał jako polska alternatywa dla Facebooka. Jak podkreślają jego twórcy, z założenia medium ma w pełni respektować zasady wolności słowa. Jednak do tej pory w medium społecznościowym pojawiły się liczne fałszywe konta, których administracja nie nadąża usuwać.

Albicla.com – fałszywe konto Krystyny Pawłowicz. Sędzia prosi o pomoc

Wielu twórców fałszywych kont na Albicla.com podszywa się pod osoby publiczne i właśnie to spotkało Krystynę Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego poinformowała swoich sympatyków o zdarzeniu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wczoraj jakiś łobuz założył konto na Albicla podszywając się pode mnie. Jest to FAŁSZYWE konto – napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze.

Krystyna Pawłowicz zaapelowała do internautów o wsparcie. Prosi, aby masowo zgłaszali konto na Albicla.com jako fałszywe i w ten sposób doprowadzili do jego usunięcia. Sędzię TK martwi także fakt, że dopóki oszust pozostaje na portalu, ona nie jest w stanie się na nim zarejestrować z powodu zajętej nazwy użytkownika.

Proszę o zgłaszanie oszusta. Blokuje mi wejście na to nowe medium. Dziękuję – prosi Krystyna Pawłowicz na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci podzielili się na dwa obozy. Sympatycy Krystyny Pawłowicz deklarowali pomoc w walce z oszustem i przekazywali wyrazy wsparcia. Dla innych był to pretekst do dowcipkowania w komentarzach pod wpisem na Twitterze.

To pewnie ten łajdak Andrzej z piosenki "Daj to głośniej"... – napisał użytkownik Jerzy Nowak (Twitter).
Nieprawda! To tamta Krystyna jest prawdziwa! Niech się pani przestanie pod nią podszywać. Pani Krystyna nigdy nie założyłaby sobie konta na lewackim Twitterze – wtóruje blondeisthenewblack (Twitter).
Zobacz także: Zobacz też: Donald Trump jak Adolf Hitler? Michał Kamiński wyjaśnia
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić