Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|
aktualizacja

Śmiszek nie odpuszcza Kaczyńskiemu. "Walczę dalej"

9
Podziel się:

Prokuratura Rejonowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o jego słowa w Sejmie, gdy nawoływał do "obrony kościołów za wszelką cenę". Jednym z autorów zawiadomienia był Krzysztof Śmiszek z Lewicy. Poseł zapowiada, że nie odpuści i atakuje prokuraturę.

Śmiszek nie odpuszcza Kaczyńskiemu. "Walczę dalej"
Warszawa, 17.06.2020. Konferencja prasowa kandydata na prezydenta Roberta Biedronia przed Pałacem Prezydenckim; Krzysztof Śmiszek (Mateusz Wlodarczyk / Forum, RM, Mateusz Wlodarczyk / Forum)

Krzysztof Śmieszek - obok Joanny Scheuring-Wielgus - był jednym z autorów doniesienia do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego. Skłoniły go do tego apele prezesa PiS o obronę kościołów po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Ruszyły wtedy na szeroką skalę strajki kobiet, pojawiły się także wejścia protestujących do kościołów.

Prokuratura odrzuca wniosek

Przeciwko temu opowiedział się Jarosław Kaczyński. Posłowie Lewicy uznali jednak, że to nawoływanie do nienawiści i przemocy na ulicach. Prokuratura uznała jednak inaczej. Co na to Śmiszek?

Zobacz także: Strajk Kobiet. Gorąco pod Sejmem. "Kaczyński oskarżył tych ludzi o przelew krwi"
Nie po to w pierwszych tygodniach rząd PiS przejął prokuraturę i ministerstwo sprawiedliwości by się teraz obawiać - mówi o2 poseł Lewicy.

Śmiszek przekonuje, że prokuratura, będąca w rękach Zbigniewa Ziobro jest całkowicie upolityczniona i nigdy nie będzie zainteresowana wyjaśnianiem nieprawidłowości, jakich dopuszczają się politycy obozu władzy. Dodaje jednak, że broni nie składa i będzie skarżył decyzję prokuratury do sądu.

Nie odpuszczam. Zaskarżę tę decyzję prokuratury do sądu i walczę dalej - mówi o2 Śmiszek.

Przypomnijmy: w październiku ub. roku Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w którym orzeczono, iż przerywanie ciąży ze względu na ciężkie wady płody płodu lub nieuleczalne choroby zagrażające życiu dziecka jest niezgodne z konstytucją. Było to zaostrzenie istniejącego od połowy lat 90. kompromisu aborcyjnego i wywołało wielkie społeczne protesty, znane jako strajki kobiet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
doc.
rok temu
Do wiadomości O2 W dniu 4 kwietnia 2014 roku niemal jednogłośnie Sejm przegłosował nowelizację Kodeksu karnego wprowadzając nowy przepis art. 200 § 5 i uznając, że karze pozbawienia wolności do lat 3 podlega: Kto prowadzi reklamę lub promocję działalności polegającej na rozpowszechnianiu treści pornograficznych w sposób umożliwiający zapoznanie się z nimi małoletniemu poniżej lat 15.
logiczny
rok temu
Gdyby Śmieszek tak gorliwie walczył o europejską wolną kwotę od podatków dla ludzi pracy tak jak sam gorliwie ją konsumuje od dawna to naród dawno maszerował by pod czerwonymi sztandarami a te wierzące pod tęczowymi jako symbol przymierza ! ;)))
Orwell
rok temu
Chyba chce zostać szefem "ministerstwa prawdy".
De facto
rok temu
Jeżeli idziesz na wojnę, to ktoś bije się z tobą.
Śmiszek
rok temu
nie ośmiszaj się, wyluzuj, będzie ci lżej w życiu.
Jagoda
rok temu
Prezes nawoływał do o b r o n y Kościołów. Co w tym dziwnego? To wszystko wina kobiet protestujących i tych wandali, którzy malowali pomniki, kościoły. Czego oni się spodziewali? Że nikt nie zareaguje? Nawoływanie do obrony a nienawiści to nie jest to samo. Śmieszny jest ten Ś
Kasia
rok temu
Wy ludzie niczego nie widzicie u PIS AŻ WAM WPORTFELACH ZABRAKNIE CO WTEDY? STRAJK NASTĘPNY OKRĄGŁY STÓŁ
Gal Anonim
rok temu
Mam dla Śmiszka duży, duuuuży korek. Oddam go w promocji za darmo.
Hipokryci
rok temu
Przecież Kaczyński nawoływał do obrony kościołów przed atakami lewizny! O co Śmieszkowi chodzi przecież to oni ciągle podburzają ludzi!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić