Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

"Krzyczała: niech żyje Stalin!". Szokujący wpis o zmarłej 30-latce

94
Podziel się:

Redaktor naczelny tygodnika "Najwyższy Czas!" Tomasz Sommer związany z partią KORWiN w kontrowersyjny sposób odniósł się do śmierci ciężarnej 30-latki z Pszczyny. "Krzyczała: niech żyje Stalin!" - napisał na Twitterze. Jego słowa uznano za "najobrzydliwszy komentarz" w sprawie. W sieci grzmi. "Za co Pan tak nienawidzi kobiet?" - pytają internautki.

"Krzyczała: niech żyje Stalin!". Szokujący wpis o zmarłej 30-latce
Po poście Sommera na Twitterze zawrzało (PAP, Marcin Obara)

Tomasz Sommer, historyk i redaktor naczelny założonego przez Janusza Korwina Mikke tygodnika "Najwyższy Czas!" poważnie naraził się wielu kobietom. W sobotę opublikował tweeta, który wywołał internetową burzę. Na portalu "Reddit" post został okrzyknięty "najobrzydliwszym komentarzem o śmierci ciężarnej z Pszczyny".

Zmarła kobieta z Pszczyny postrzegała się jako inkubatorka. Widać, że była zatruta lewacką ideologią. Nawet gdy umierała, to krzyczała: niech żyje Stalin. Przerażające jest załadowanie mózgów wielu polskich kobiet - napisał Sommer w mediach społecznościowych.

Internautki nie puściły płazem kontrowersyjnych słów dziennikarza. Na portalu społecznościowym doszło do ostrej wymiany zdań. "Za co Pan tak nienawidzi kobiet?" - zapytała posłanka Nowej Lewicy Anna-Maria Żukowska.

Panie Tomaszu, proszę o wyjaśnienie. Jak kobieta z martwym płodem w środku, z gorączką, umierająca na sepsę, mogła krzyczeć: "Niech żyje Stalin!"? W jakim świecie tak się dzieje? - internautka zapytała Sommera.

Redaktor w odpowiedzi wyjaśnił, że do posta zainspirowała go korespondencja SMS-owa zmarłej, która trafiła do mediów "w ramach robienia z niej ikony proaborcyjnej" - jak to określił historyk. "W jednym z sms-ów użyła wobec siebie określenia "inkubator". Innymi słowy, nawet w tak krytycznej sytuacji, myślała ideologicznie. Stąd taka metafora" - dodał.

Fala krytycznych komentarzy wobec jego osoby skłoniła Sommera do tłumaczenia swojego wpisu, który nie dla wszystkich okazał się zrozumiały. "Bardzo to trudne do zrozumienia i skojarzenia w ten sposób. Stalin miał coś wspólnego z inkubatorami i wylęganiem drobiu?" - zapytała użytkowniczka.

To tylko przejaskrawione porównanie. "Inkubator" to określenie z lewackiej ideolo, zgodnie z którą kobiety są przez prawicę postrzegane jako "inkubatory do rodzenia dzieci". "Niech żyje Stalin" krzyczeli niektórzy komuniści nawet gdy byli w krytycznym położeniu - odpowiedział redaktor.

Kolejna poirytowana nastawieniem redaktora internautka podkreślała, że 30-latka umarła naprawdę, a jej cierpienie nie miało nic wspólnego z "lewacką ideologią". "Za późno się nią zajęli. Jak często bywa w naszych szpitalach i SORach. I to trzeba zmienić" - napisała na Twitterze.

Tak oczywiście było. Ta śmierć to tragedia. Natomiast to jak teraz ona jest wykorzystywana to zupełnie inna historia. Może mój twitt był zbyt obcesowy. Ale miał być obcesowy wobec ideologicznej i medialnej nawalanki, a nie wobec zmarłych - odpowiedział jej Sommer.

Historia 30-letniej Izabeli wstrząsnęła całą Polską. Od tygodnia organizowane są protesty pod hasłem "Ani jednej więcej" oraz stawiane są znicze na cześć zmarłej kobiety z Pszczyny. Izabela zmarła w 22. tygodniu ciąży w szpitalu. Jak twierdzi pełnomocniczka jej rodziny, lekarze mieli czekać z interwencją medyczną na śmierć płodu, w związku z obowiązującymi po ubiegłorocznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego przepisami dotyczącymi aborcji.

Zobacz także: Zaostrzenie kar za aborcję? Bosak o nowym projekcie ustawy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
MNMNNMNMNMM
3 miesiące temu
Szukałem w necie, ale nie znalazłem odpowiedzi na zasadniczą kwestię. Ona naprawdę tak krzyczała czy Sommer mówi nieprawdę? Bo od odpowiedzi na to pytanie zależy kto z nich ma/miał zrytą banie.
Rzyg
10 miesięcy temu
Że też tacy "ludzie" chodzą po świecie. Skąd to wszystko wypełzło? Z jakich kloak, z jakich bagien?
Śpiew od czoł...
10 miesięcy temu
Niech żyje nam batiuszka Stalin, co usta słodsze ma od malin Niech nam batiuszka Stalin zyje, co ma łabędzią białą szyję, ta ra ra Niech żyją nasi sojusznicy, Amerykanie i Anglicy Niech żyje Wielka nam Brytania, niech nam zyje USA!
ZaZen
11 miesięcy temu
Ciekawostka. Prawo do aborcji wprowadził w Polsce Hitler i nazwał to prawem do ,,spędzania płodu" Wcześniej prawo to Polakom nie było znane. Dlaczego o tym głośno się nie mówi ?
Zbyszek
rok temu
Zdaniem tego sommera powinna krzyczeć "chwała bogu".
Anabel
rok temu
Nie życzę nikomu źle. Jednak osoby, które wymyśliły tą ustawę antyaborcyjną mają córki, wnuczki oby ich takie coś nie spotkało. Niestety ale wszystko wraca do człowieka czasem nawet z większą siłą. Oby oni nie zalali się kiedyś łzami bardzo wielkimi i gorzkimi.
Joanna
rok temu
Chłop odleciał to pokazuję że teraz można zochydzić wszystko i wszystkich. Czemu miał służyć ten twit?
-.-
rok temu
1,5 miesiąca od śmierci tej pani,akurat na 4 falę covida .Przypadek...Tak samo jak w zeszłym roku.
Adam N 1973
rok temu
O co chodzi, moderatorze z O2 ? Nie wolno krytykować lekarzy czy naczelnego "Najwyższego Czasu" ?
Sprawiedliwy
rok temu
A na Kołymę go na 10 lat do kopalni
tęczowyedzio
rok temu
a rowerem jezdzić lubi ?
warszawianka
rok temu
Głupi wpis Sommera,ale z tymi słowami Bosaka skierowanymi do Nowackiej się zgadzam:,,Jest Pani hieną, sugerując, że ta śmierć była przez wyrok TK. Gdyby porozmawiała Pani z lekarzami, zamiast szczuć, to dowiedziałby się Pani, że czasami mimo najlepszych wysiłków takiego nieszczęścia nie da się uniknąć. PS W artykule nie ma sugestii, że przyczyną śmierci było prawo" - napisał polityk.
upadek
rok temu
są ludzie co dla kariery napiszą wszystko - dnooooo czy można upaść niżej?!
sprawiedliwy
rok temu
Gwoli ścisłości Stalin ukończył studia teologiczne nie podejmując święceń.1946 r.sprzeciwił się amerykanom sterylizacji wszystkich niemcow po 16 roku życia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić