Ksiądz wpadł w furię. Na celowniku policja

100

Kontrowersyjny ksiądz Michał Woźnicki po raz kolejny zszokował wiernych swoim kazaniem. Tym razem zabrał głos w sprawie policji. Funkcjonariuszy nazwał ich m.in. mafią i stwierdził, że powinno się ich bać.

Ksiądz wpadł w furię. Na celowniku policja
Woźnicki wpadł w furię. "Funkcjonariusze to mafia, należy się ich bać" (YouTube)

Księdza Michała Woźnickiego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To znany w Polsce duchowny-skandalista. Wielokrotnie obrażał osoby publiczne. Został nawet oskarżony przez Watykan o herezję i schizmę.

Kilka lat wcześniej Woźnickiego wydalono z zakonu salezjanów. Dostał zakaz odprawiania mszy świętych i ewangelizowania wiernych. Wcale się tym jednak nie przejął.

Duchowny zaczął odprawiać, w swej prywatnej kaplicy, mszę świętą w tradycyjnym rycie rzymskim. Można znaleźć je w serwisie YouTube.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 04.10, godzina 16:50

Woźnicki o funkcjonariuszach. "To mafia, należy się ich bać"

Teraz wypowiedział się na temat funkcjonariuszy. - Kto to jest żołnierz? Kto jest rycerz? Kto to jest policjant? - pytał.

Jak wyjaśnił jest to taka osoba, która "idzie na akcje i robi znak krzyża i woła Kyrie eleison, Matko Najświętsza zmiłuj się, bo mogą mnie w łeb strzelić i zatłuc".

A wówczas żona straci męża, dzieci ojca, a matka syna albo nawet, jak teraz baby służą w bojowych i militarnych formacjach, to mąż starci żonę, narzeczony - narzeczoną - dodał.

Następnie w swojej wypowiedzi nawiązał do interwencji policji, które miały miejsce 19 października 2020 r. w domu zakonnym przy ul. Wronieckiej w Poznaniu. Poprosili o nią sami salezjanie. Donieśli, że mieszkający z nimi ksiądz Michał Woźnicki odprawia w swoim pokoju mszę, łamiąc przy tym rządowe nakazy.

Jak policjant idzie na akcję i widzi, że ksiądz jest pobity, że księdza biją, to nie tylko nie uczyni niesprawiedliwości, ale uszanuje kapłana, uszanuje miejsce święte, uszanuje kaplicę, uszanuje kościół, uszanuje tabernakulum - powiedział.

- Ale czy widziałeś tych "Polaczków" w mundurach na Wronieckiej? Widziałeś przy innych okazjach? Widziałeś, kto to jest? Widziałeś, jak wygląda bezbożnik ubrany w śmieszny mundurek lub bez mundurka, bo on policjant nieumundurowany, czyli tak naprawdę mafia, zbój. Widzisz takiego na ulicy, to się bój. On spełnia rozkazy. A jak spełnił ten rozkaz, to na jakich teraz jest? - pytał.

W kolejnej części swojego monologu ponownie podkreślił, że prawdziwy policjant, żołnierz, to taki, który przed każdą akcją chce pomocy bożej, a nie tylko wtedy kiedy jest źle.

Zobacz także: POLICJANCI: MAFIA! POLACZKI! BÓJ SIĘ! WOŹNICKI O FUNKCJONARIUSZACH I KS. JACKU SDB
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić