Ksiądz wykorzystał ministranta. Oto kara. Sprawiedliwy wyrok?

43

Były proboszcz z parafii w Trzebniowie-Gorzkowie został skazany za molestowanie ministranta. W Sądzie Rejonowym w Myszkowie zapadł wyrok w tej sprawie.

Ksiądz wykorzystał ministranta. Oto kara. Sprawiedliwy wyrok?
Proboszcz spod Myszkowa skazany (Pixabay)

W Sądzie Rejonowym w Myszkowie zapadł wyrok w sprawie byłego księdza, którego oskarżono o molestowanie ministranta. Bogumił K. został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Ma także dożywotni zakaz prowadzenia edukacji z młodocianymi, a przez okres zawieszenia kary będzie poddany pod dozór kuratora sądowego.

Ponadto były duchowny ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym w jakiekolwiek formie i zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 50 metrów przez 7 lat. Ma także zapłacić swojej ofierze 30 tys. zł zadośćuczynienia.

Wyrok nie jest prawomocny. Jego uzasadnienie, tak jak cały proces, było wyłączone z jawności. Bogumił K. nie pojawił się na sali rozpraw podczas ogłoszenia wyroku - podaje "Dziennik Zachodni".

Ksiądz wykorzystywał 12-letniego ministranta

Do molestowania ministranta miało dojść w latach 2009–2011, gdy oskarżony był proboszczem w parafii w Trzebniowie-Gorzkowie pod Myszkowem. Ofiara miała wówczas ok. 12 lat. Obecnie jest alumnem Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Poszkodowany zgłosił sprawę kurii metropolitalnej w Częstochowie w 2019 r.

Po wszczęciu postępowaniu kanonicznego Bogumił K. zrezygnował ze stanu duchownego. Kuria złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury i przekazała dokumenty ze swojego dochodzenia.

Zobacz także: Pokazali śmierć papieża. Reżyser o kontrowersyjnym przedstawieniu

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić