aktualizacja 

Ksiądz znęcał się nad uczniami. Są zarzuty od prokuratury

257

Już w grudniu prokuratura zajęła się sprawą księdza, który na lekcji w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Mazowieckim miał przytrzymywać głowę ucznia do blatu ławki, a potem mocno wykręcać ręce. Prokuratura przedstawiła Rafałowi K. zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ucznia. Co mu grozi?

Ksiądz znęcał się nad uczniami. Są zarzuty od prokuratury
Ksiądz znęcał się nad uczniami. Są zarzuty od prokuratury (Pixabay)

Pod koniec 2022 roku media obiegło skandaliczne nagranie pokazujące, jak katecheta na lekcji religii znęca się nad uczniem. Na nagraniu widać, jak katecheta przyciska głowę chłopca do ławki i wykręca mu rękę. Na dodatek do incydentu z udziałem księdza doszło w placówce, która opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, prowadząc wczesne wspomaganie rozwoju oraz terapię dzieci autystycznych.

Jako pierwszy o sprawie poinformował portal TVN Warszawa, który otrzymał nagranie od matki jednej z uczących się tam nastolatek, która incydent zarejestrowała ukradkiem. Kobieta błyskawicznie poinformowała o wszystkim ośrodek wychowawczy, media oraz policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezydent Sopotu o sprawie Iwony Wieczorek. "Patrzę z przerażeniem"

Jak informował PAP, biskup płocki, 15 grudnia spotkał się z księdzem katechetą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim oraz z dyrektor tej placówki i "podjął wobec duchownego następujące decyzje: udzielił nagany kanonicznej, wycofał misję kanoniczną do nauczania religii, zobowiązał duchownego do osobistych przeprosin ucznia".

Deklarujemy gotowość pomocy poszkodowanemu chłopcu oraz uczniom, którzy byli świadkami tego zdarzenia - głosił komunikat kurii.

Są zarzuty dla księdza Rafała K.

W sprawie zostali przesłuchani wszyscy uczniowie, którzy byli świadkami tego zdarzenia. Prokuratura nadal prowadzi postępowanie. Warto podkreślić, że ksiądz nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić