aktualizacja 

Ktoś poluje na rowerzystów. Zastawia pułapki na ścieżce rowerowej

260

Na jednej z ursynowskich grup na Facebooku pojawiły się zdjęcia ścieżki rowerowej, która stała się prawdziwą pułapką. Z drogi wystają bowiem ostre i długie gwoździe. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że problem został rozwiązany.

Ktoś poluje na rowerzystów. Zastawia pułapki na ścieżce rowerowej
Gwoździe na ścieżce rowerowej. (Wikimedia Commons)

Na Facebooku jeden z użytkowników zamieścił zdjęcia ze ścieżki rowerowej, z której wystają kilkucentymetrowe gwoździe.

Gwoździe w ścieżce rowerowej

W jednym z komentarzy pod postem autor dodał, że gwoździe wystają ostrą częścią do góry. Znajdują się na ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Płaskowickiej.


Okazało się, że gwoździ jest więcej. W innym komentarzu czytamy, że jedna z osób natknęła się na gwoździe na tej samej drodze rowerowej na odcinku pomiędzy ulicami Stryjeńskich i Braci Wagów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W Polskę na weekend". Bieszczady to najmniej zaludniony obszar na świecie. Region wielu tajemnic

Dziennikarze tvn24.pl postanowili dowiedzieć się, czy sprawa została rozwiązana. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że gwoździ w ścieżce rowerowej już nie ma.

Sygnał o wystających ze ścieżki rowerowej gwoździach otrzymaliśmy dzisiaj rano. Przekazaliśmy go pogotowiu drogowemu, które pojechało je usunąć - przekazał Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

Taka sytuacja może być skrajnie niebezpieczna. Podobne przypadki można zgłaszać do miejskiego centrum kontaktu 19115.

Do podobnego zdarzenia doszło w 2021 roku w województwie dolnośląskim. Na drodze z Nielestna w kierunku Strzyżowca na drodze porozrzucano gwoździe. Wtedy jednak nie udało się dojść do tego, kto za tym stoi. Gwoździe uprzątnięto, a wiele osób do dziś uważa, że zostały rozsypane przez przypadek.

W 2019 roku do takiego zdarzenia doszło w województwie kujawsko-pomorskim. Policjanci z Dobrzejewic zatrzymali 58-latka, który konstruował całe urządzenia do przebijania opon w samochodach i rozrzucał je na drogach. Jego czyn zakwalifikowano jako niszczenie mienia.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić