Lekcja o depresji w podstawówce. O to oskarżył ją dyrektor szkoły

47

Zaczęło się od przeprowadzenia lekcji na temat depresji. Później dyrektor szkoły podstawowej w Toruniu oskarżył polonistkę, że przez jej zajęcia dwie uczennice dokonały samookaleczenia. Teraz to sam przełożony nauczycielki stanął przed sądem.

Lekcja o depresji w podstawówce. O to oskarżył ją dyrektor szkoły
Polonistka zawieszona za lekcję o depresji (Facebook, OZZ Inicjatywa Pracownicza)

Dorota Olszewska-Sioma to polonistka z 26-letnim stażem. Od niemal ćwierć wieku związana była ze Szkołą Podstawową nr 8 w Toruniu. W 2021 r. w placówce wybuchł skandal, o którym usłyszała cała Polska.

Podczas zajęć z uczniami szóstej klasy pani Dorota poruszyła temat depresji. Jak twierdzi, temat narzucony był przez program nauczania i podręcznik, ponieważ uczniowie akurat omawiali tekst dotyczący anoreksji. W ramach zadania domowego dzieci miały przygotować reportaż o młodym człowieku, zmagającym się z depresją. Uczniowie napisali interesujące prace, a w szkole rozpętało się piekło.

Niespodziewanie po trzech miesiącach polonistka została zawieszona w czynnościach nauczyciela. Dyrektor placówki Grzegorz B. stwierdził, że nauczycielka nie była wystarczająco kompetentna do tego, by przeprowadzać lekcję na temat depresji. Zarzucił jej, że to przez przeprowadzone przez nią zajęcia dwie uczennice szkoły dokonały samookaleczenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Ostre słowa o Czarnku. Ma długą listę grzechów

Afera w podstawówce. Dyrektor odpowie przed sądem

Jak informują toruńskie ''Nowości'', prawdziwym powodem zawieszenia polonistki prawdopodobnie był konflikt nauczycieli z dyrektorem. Lekcja o depresji stała się jedynie pretekstem.

Prezydent Torunia Michał Zaleski powołał zespół, który przeprowadził kontrolę w podstawówce. Po niej uchylono zawieszenie polonistki, a w dodatku odkryto szereg nieprawidłowości i stwierdzono, że Grzegorz B. mógł kierować się względami osobistymi.

W rozmowach z dziennikarzami polonistka podkreśla, że ciężko odchorowała tę aferę. Dyrektor placówki został oskarżony w związku z krzywdą pani Doroty.

Grzegorz B. oskarżony został o kilka czynów. O to, że w okresie od 17 do 23 czerwca 2021 roku przekroczył swoje uprawnienia jako dyrektor szkoły, fałszywie oskarżał nauczycielkę o popełnienie przestępstwa, fałszywie zawiadomił o tym organa ścigania, a także kierował wobec niej groźby bezprawne — wyjaśniła ''Nowościom'' prokurator Joanna Becińska.

Proces byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu rozpoczął się 23 lutego.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić