Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KLS
|

Lekcja religii. Katechetka miała rozdawać je dzieciom. W sieci zawrzało

596
Podziel się:

W sieci wybuchła burza. Wszystko za sprawą kontrowersyjnej broszury, którą katechetka rozdawać miała uczniom w czasie lekcji w liceum w Koluszkach. Homoseksualiści zostali w niej zrównani z... pedofilami i bandytami. Sprawa poruszyła m.in. red. naczelnego "Repliki".

Lekcja religii. Katechetka miała rozdawać je dzieciom. W sieci zawrzało
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Od jakiegoś czasu lekcje religii są bardzo kontrowersyjnym tematem. Na jaw wychodzą coraz bardziej zaskakujące metody nauczania przez księży i katechetów. Ostatnio siecią aż wstrząsnęło po tym, co wydarzyło się pod Łodzią.

Homoseksualiści = pedofile i bandyci?

Dwumiesięcznik "Replika" opublikował zdjęcie broszury, którą podczas szkolnej lekcji religii rozdawać miała katechetka w Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Koluszkach. Można w niej m.in. przeczytać:

[...] nawiązywanie kontaktów z niewłaściwymi osobami: pedofilami, homoseksualistami, gangami, sektami - brzmi kontrowerwsyjny fragm. broszury.

Broszura nie przeszła bez echa. Zainteresował się nią sam redaktor naczelny dwumiesięcznika.

To dla mnie szczególnie przykre, bo koluszkowskie liceum to szkoła, której sam jestem absolwentem - powiedział portalowi "eDziecko" Mariusz Kurc.

Teraz uczennicą tej szkoły jest również bratanica redaktora Kurca. Redaktorzy dwumiesięcznika postanowili walczyć z nierównym traktowaniem i zwrócili się do uczniów z apelem, że jeśli "spotykają się z homofobią lub transfobią, mogą do nich napisać".

Wysłaliśmy maila z prośbą o komentarz ws. broszury do LO im. H. Sienkiewicza w Koluszkach. Czekamy na odpowiedź. Jak ta tylko się pojawi, dołączymy jej treść do artykułu.

Jak twierdzi "Replika", dyrekcja liceum już "zapewniła młodzież, że każdy – bez względu na orientację seksualną – jest w szkole mile widziany i równo traktowany". Stało się to ponoć kilka dni po zdarzeniu na lekcji religii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(596)
Krepona
2 miesiące temu
Ciekawe czy ta broszura nie jest tłumaczeniem publikacji wydawanych w III Rzeszy w latach 1934 - 1945,które miały uzasadniać masowe mordy osób homoseksualnych? Także w ZSRR Stalin nakazał mordowanie tych osób. To straszne ale współczesna Polska coraz częściej korzysta z wzorców obu tych zbrodniczych systemów. Zaś jeśli idzie o Kościół, to przez setki lat bezkarnie propagował w Europie antysemityzm aż w końcu doszło do Holocaustu. Czy obecna ofensywa Kościoła przeciw osobom i środowiskom LGBT ma również skłonić polskich Katolików do ludobójstwa? Pamiętajmy, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu Kościół prowadził podobną kampanię przeciw rzekomym czarownicom, osobom rudowlosym i leworęcznym jako pomocnikom diabła. Od dwóch tysięcy lat Kościół jest odpowiedzialny za wymordowanie milionów ludzi, całych narodów w Europie i Ameryce Łacińskiej. Jeszcze tak niedawno Kościół doprowadził w Rwandzie do ludobójstwa, które kosztowało życie miliona Rwandyjczyków. Czyżby Kościół znowu dążył do nakłonienia wierzących do mordowania osób wskazywanych przez katolicki kler w celu odwrócenia uwagi społeczeństwa od jego własnej przestępczości?
Pedagog
2 miesiące temu
Profesor Leszek Kołakowski tekst o tolerancji, książka mini wykłady o maksi sprawach! Polecam
Hala62
2 miesiące temu
Tym Ludziom Z LGBT przeszkadza kościół i na siłę chcą pozbyć się kościoła, wiary i religii tak i to jest nienawiść ze strony LGBT do ludzi wierzących i do kościoła i do religii
Qwert
2 miesiące temu
Zabrać uprawnienia do nauczania dzieci i młodzieży. Rozpowszachnianie takiego podejścia do bliźniego powinno być piętnowane i kategorycznie zabronione.
Abc
2 miesiące temu
I to właśnie uczą na Religi poniewierania i poniżania innych ci porządni kościołowi chrześcijanie chanba że są tacy ludzie na tym świecie
Abc
2 miesiące temu
I to właśnie uczą na Religi poniewierania i poniżania innych ci porządni kościołowi chrześcijanie chanba że są tacy ludzie na tym świecie
Boa
2 miesiące temu
Naucza według Pisma Świętego więc nie rozumiem o co chodzi??? W Bibli jest napisane o kontaktach seksualnych jednopłciowych bardzo jasno.
Antydebil
2 miesiące temu
Komuś niepasuje proszę się wypisać z kościoła dziecko na etykę a nie tu się podniecać
Daniel O.
2 miesiące temu
Tak mnie zastanawia skąd w tej kościelnej grupie społecznej,która nomen omen jest "wykluczona" z życia seksualnego zgodnie ze swoją nauka i z własnego wyboru,ma taaaak bogate doświadczenie i wiedzę w tym zakresie.ciągle słychać jak księża i zakonnice pouczaja innych..prawią swoje mądrości,a teoretycznie g..powinni mieć do powiedzenia. To tak jakby hydraulik pouczał chirurga jak ma operować..śmiech.
⚡⚡⚡
2 miesiące temu
Moja katechetka jest przynajmniej normalna i uważa że lgbt nie jest złe bo to też są ludzie choć mówiła że miłość powinna być między płciami różnymi a nie tymi samymi.
Twardy
2 miesiące temu
Nie widzę w tym nic kontrowersyjnego , katechetka ostrzega młodzież że homoseksualizm to zły wybór a zwłaszcza ideologiczna wersja tej choroby promowana przez lgtb. W Polsce dobrze by było uznać tę organizację za przestępczą.
Andy
2 miesiące temu
TROCHĘ MA RACJE
Matka
2 miesiące temu
Dzieciaki wypisujcie się z religii jak takie katechetki uczą to dobrze nie będzie!!!
Merluzzo
2 miesiące temu
W tej kwestii w szkołach źle się dzieje od kilkunastu lat. Średniowiecze. Dyrekcja szkoły rozkłada ręce, bo Ci psęudo nauczyciele podlegają pod proboszcza najbliższej parafii.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić