Leśnicy opublikowali zdjęcie. Zgadniesz, co to jest?

5

Widok na las z lotu ptaka potrafi zaskoczyć. Leśnicy zadali internautom zagadkę: Czy wiecie jaki gatunek drzewa rośnie w centrum kadru? Prawidłową odpowiedź znajdziecie poniżej. Domyślacie się, o jakie drzewo chodzi?

Leśnicy opublikowali zdjęcie. Zgadniesz, co to jest?
Czy wiecie jaki gatunek drzewa rośnie w centrum kadru? (Facebook, Nadleśnictwo Nowa Sól, Lasy Państwowe, Mirocin Wiesław Płachciński)

W lesie występują różne gniazda. Mogą być te przygotowane przez ptaki lub inne zwierzęta, stanowiące dla nich schronienie, leśnicy tworzą natomiast gniazda drzew.

A zatem, czy znacie rozwiązanie zagadki leśników? Jeśli nie, to spieszymy z odpowiedzią. Na zdjęciu zamieszczonym na facebookowym profilu Nadleśnictwa Nowa Sól widoczne jest gniazdo modrzewia, które o tej porze pięknie wyodrębnia się na tle młodnika sosnowego. Modrzew to jedyne drzewo iglaste w naszym kraju, które zrzuca igły na zimę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Karabin automatyczny z II wojny światowej. Niezwykłe znalezisko w lesie w Dolnośląskim

Gniazda tworzone przez leśników to niewielkie powierzchnie wielkości od 5 do 50 arów, na których powstaje nowe pokolenie młodych drzewek, w miejsce wcześniej usuniętych, które osiągnęły swoją dojrzałość.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zakładanie gniazd może służyć również do tzw. przebudowy drzewostanu. Dzieje się tak w sytuacji, gdy ten rosnący na gruncie nie jest dopasowany do siedliska. Chcąc zmienić postać rzeczy, usuwa się gatunki drzew nieodpowiednie dla danego siedliska i wprowadza te bardziej dopasowane, często wzbogacając drzewostan o gatunki drzew liściastych. Gniazda drzew są dobrze widoczne w okresie jesiennym, gdy liście zmieniają swoje barwy.

Modrzew to gatunek, który bardzo lubi występować w silnie nasłonecznionych miejscach. Za młodu rośnie bardzo szybko. Wykształca prosty, strzelisty pień. Najlepiej rozwija się na glebach luźnych, świeżych i żyznych. Wymaga przestrzeni do wzrostu, nie przepada za zbyt bliskim sąsiedztwem innych drzew. Odporny na przymrozki i upały. Na wolnej przestrzeni osiąga dojrzałość w wieku 15-20 lat, natomiast w górach i w zwarciu ok. 30-40 roku życia. Kwitnie od marca do kwietnia.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić