aktualizacja 

Leśnicy ostrzegają. Dźwięk na nagraniu z lasu dowodem

8

Od końca kwietnia w Polsce ma pogodę narzekać nie możemy. Przez większość czasu na niebie utrzymuje się słońce, a temperatury są naprawdę zadowalające. Lasy Państwowe informują, że w lasach jest bardzo sucho. W związku z tym apelują, aby ostrożnie obchodzić się z ogniem, gdy przebywamy na łonie natury.

Leśnicy ostrzegają. Dźwięk na nagraniu z lasu dowodem
Lasy Państwowe apelują o ostrożność (Facebook)

Pierwsza fala ciepła w Polsce w 2023 r. odczuwalna była tuż przed majówką. Z końcem kwietnia w naszym kraju odnotowywano temperatury od 18 stopni Celsjusza na północy, 20 stopni Celsjusza w centrum, po 21 i 23 na zachodzie kraju.

Pogoda była jeszcze lepsza pod względem temperatur na początku maja. Majówka była bardzo słoneczna i bezdeszczowa, co Polacy wykorzystywali zwiedzając najróżniejsze zakątki Polski. Wiele osób zdecydowało się też na rozpalenie pierwszego grila w sezonie.

Lasy Państwowe alarmują

Lasy Państwowe informują, że ładna, słoneczna pogoda oraz brak opadów powodują, iż w lasach jest naprawdę bardzo sucho. W związku z tym apelują o ostrożność podczas korzystania z ognia na tych terenach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Marina Łuczenko o paparazzi i prywatności we Włoszech. Jest inaczej niż w Polsce
W lasach jest naprawdę bardzo sucho. Oprócz braku opadów spowodowane to jest także przymrozkami, które przez dłuższy czas występowały każdego poranka, i dość silnym wiatrem. Prosimy o ostrożność z ogniem, a jeśli zauważycie w lesie dym, alarmujcie strażaków - napisały Lasy Państwowe na Twitterze.

Do wpisu dołączone zostało 15 sekundowe wideo. Widzimy na nim, jak pracownik Lasów porusza się po lesie, a w tle słychać odgłosy suchych liści.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Co jest najczęstszą przyczyną pożarów w lasach?

Jak wynika z danych opublikowanych na portalu lasy.gov.pl większość, bo aż 37 procent pożarów, powstaje w wyniku nieostrożności ludzi. To m.in. pozostawione niedopałki papierosów, zapałki, grille czy ogniska.

Ogień może rozprzestrzenić się błyskawicznie, warto mieć to na uwadze.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić