aktualizacja 

Leśnicy pokazali nagranie. "Uważajcie, gdy wybieracie się na grzyby"

17

Leśnicy z Nadleśnictwa Baligród pokazali na nagraniu wideo ciekawego mieszkańca polskich lasów. Niewątpliwie materiał może być swego rodzaju ostrzeżeniem dla grzybiarzy, którzy licznie odwiedzają teraz lasy na terenie całego kraju.

Leśnicy pokazali nagranie. "Uważajcie, gdy wybieracie się na grzyby"
Nadleśnictwo ostrzegło grzybiarzy (Facebook, Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe)

Tegoroczny sezon na grzyby trwa w najlepsze. Wyjątkowy czas wykorzystywany jest przez grzybiarzy, którzy skoro świt pojawiają się w lasach na terenie całej Polski. Te okazują się w tym roku bardzo łaskawe. Zbiory w wielu przypadkach są obfite, a niektóre okazy osiągają naprawdę spore rozmiary.

Pomimo tego, że polskie lasy to nie amazońska dżungla to warto pamiętać o bezpieczeństwie. Zazwyczaj największe niebezpieczeństwo dla grzybiarzy stanowią kleszcze, ale zawsze trzeba mieć oczy dookoła głowy. Zawsze można natknąć się na zdecydowanie groźniejsze stworzenie, o którego obecności przypomnieli w mediach społecznościowych leśnicy z Nadleśnictwa Baligród.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Leśnicy opublikowali na Facebooku wideo z ciekawym zwierzęciem. Kamerze udało się uchwycić pełzającą żmiję zygzakowatą. Co prawda autorzy wpisu nie ostrzegali grzybiarzy, jednak warto pamiętać, że jest to jedyny jadowity gad występujący w naszym kraju. Można go spotkać w każdej jego części. Internautów urzekło piękno nagranego stworzenia.

Ależ ma piękny kolor - stwierdził internauta.
Piękna. W takim ubarwieniu to jeszcze nie widziałam - napisała komentująca.

Jak bardzo niebezpieczna jest żmija zygzakowata?

Żmija zygzakowata nigdy nie ukąsi człowieka bez przyczyny, gdyż nie ocenia go jako potencjalny posiłek. Atakuje dopiero wtedy, gdy nie ma możliwości ucieczki. Samo ukąszenie nie boli, jednak wywołuje ból i zawroty głowy. Zdrowy człowiek przeżyje ukąszenie bez komplikacji. Niebezpieczne może być jednak ugryzienie w twarz lub szyję. Warto pamiętać, że toksyczność jadu jest odwrotnie proporcjonalna do wagi ciała ofiary. Oznacza to, że im mniejsza waga, tym większe ryzyko powikłań.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić