o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Szalone ryby. Wstrząsające ustalenia niemieckich naukowców

42
Podziel się

Szalone zachowanie łososi z farmy rybnej w Niemczech mogło być spowodowane kokainą – twierdzą niemieccy urzędnicy ds. ochrony środowiska. Niewykluczone, że woda została skażona toksycznymi odpadami, zrzucanymi do rzeki przez gangi narkotykowe.

Szalone ryby. Wstrząsające ustalenia niemieckich naukowców
Łososie zachowywały się irracjonalnie (State Environmental Agency of North Rhine-Westphalia)
bEEvbRIl

Urzędnicy z Państwowej Agencji Ochrony Środowiska Nadrenii Północnej-Westfalii (Lanuv) zauważyli dziwne i nieprzewidywalne zachowanie łososi atlantyckiego w czerwcu 2020 roku, nadzorując projekt ochrony gatunków na jednej z farm rybnych.

Łososie wpadły w panikę i próbowały wyskoczyć z wody - powiedział Daniel Fey, szef działu Ekologii i Akwakultury dla magazynu Der Spiegel. Dodał, że zachowanie wskazuje na skażoną wodę. - To była odpowiedź na uczucie dyskomfortu – twierdzi.
bEEvbRIn

Łososie na kokainie? Szokujące wyniki badań

W swoim niedawnym raporcie rocznym, zatytułowanym "Łosoś na kokainie" Lanuv przedstawia kroki, jakie podjęto, aby zrozumieć zagadkowe zachowanie ryb. Naukowcy pobrali próbki wody ze strumieni zasilających akwaria i przeanalizowali ją za pomocą bardzo precyzyjnego narzędzia analitycznego.

Badacze znaleźli w wodzie wiele różnych herbicydów, insektycydów, pestycydów i farmaceutyków, wszystkie w niewielkich ilościach, co "nie daje wyraźnych wskazówek, że zachowanie łososia można by z nich wywnioskować".

bEEvbRIt

Następnie wykryli "dwie rzucające się w oczy substancje" w jednym ze strumieni: kokainę i jej produkt rozkładu chemicznego, benzoilekgoninę. Narkotyku nie znaleziono w próbkach pobranych z samego zbiornika, ale naukowcy uważają, że to z powodu rozcieńczenia go w dużej ilości wody.

Nie można było ustalić wyraźnej przyczyny zachowania ryb. Nie można jednak wykluczyć reakcji na kokainę wykrytą w wodzie – czytamy w raporcie.
bEEvbRIu

Kokaina w rzece. Sprawa zgłoszona władzom

Z powodu tych niezwykłych ustaleń urzędnicy zbadali strumień i znaleźli nielegalny zrzut ścieków, który zgłosili już lokalnym władzom. Ze sprawozdania nie wynika jasno, kto stał za zrzutem ani skąd pochodził. W innych częściach Europy gangi narkotykowe i producenci często wyrzucają toksyczne odpady i chemikalia do lokalnych strumieni i rzek.

Łososie to nie jedyne ryby, które miała kontakt z narkotykami. Wiele wcześniejszych badań koncentrowało się na skutkach narkotyków występujących w wodach w Europie. Badacze z Czech niedawno udowodnili, że pstrąg może uzależnić się w ten sposób od metamfetaminy.

bEEvbRIv

Jak wynika z raportu, niemiecki łosoś nie wykazywał żadnych oznak trwałego uszczerbku na zdrowiu. Co dziwne, niecodzienny epizod trwał tylko jeden dzień. Po dobie ryby wrócił do normalnego stanu.

Zobacz także: Ryby pływały na ulicy. Niecodzienne nagranie z Mierzyna
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEvbRIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
Hddh
2 miesiące temu
Efekt wylewania lekow do zlewu i wrzucania do zwyklych smieci, zamiast oddac do utylizacji w aptece.
LEE....
2 miesiące temu
Co to się dzieje ,rybom podają narkotyki ,świniom wysłodki żeby lepiej spały ,a ludziom szczepionkę tylko sami niewiedzą na co
no tak
2 miesiące temu
Po warsiawskiej trzaskowiance, to ryby chyba wybrały się na wycieczkę rowerową w tatry.
bEEvbRIP
Giewont
2 miesiące temu
Dokładnie.😂
Cdn
2 miesiące temu
Nie tylko ryby są szalone. Zszedł z Giewontu Gniewny Rycerz,skierował miecz ku Zachodowi Słońca i SIE STAŁO.
TAK
2 miesiące temu
Pewnie bały że się potopią
hurra
2 miesiące temu
takä wode pijä w Sejmie
fffff
2 miesiące temu
Covid to dla was za mało. Potraficie tylko niszczyć. Mam nadzieję, że natura się was prędzej czy później pozbędzie.
sad
2 miesiące temu
podobno u makreli takie dobre oczyszczalnie ścieków a tu zrzut jak czaskowskiego na czajce, w rzekach seyf i kokaina
A może
2 miesiące temu
Zaszczepili te ryby szczepionką na covid.
Niko40
2 miesiące temu
Co za bzdury ,ryby na kokainie,hahaha,jaka Bajka.
...
2 miesiące temu
Najlepiej jakbyśmy nie byli w unii. Unia na nas tylko żeruje. Mamy zakaz łowienia ryb w własnym morzu, a wszystkie ryby są sprzedawane z Holandii. Rząd nic na to nie reaguje, ponieważ go nie ma. Nie ma rządu. Po prostu
...
2 miesiące temu
Głupcy pchający się do PO i PiS.🤣😔
bEEvbRIH
KG......
2 miesiące temu
Łosoś z tego co powszechnie wiadomo płynąc na tarło w górę rzeki pokonuje różne przeszkody dlatego wyskakuje z wody...... No ale aferę można zrobić że wszystkiego 😂
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić