Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Ludzka czaszka w bagażu. Kobieta zatrzymana na lotnisku w Szczecinie

8
Podziel się:

Celnicy z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów spotkali się z niecodziennym znaleziskiem. Rutynowa kontrola bagażu wykazała, że w jednej z walizek znajdują się ludzkie szczątki.

Walizka, w której wykryto ludzką czaszkę.
Walizka, w której wykryto ludzką czaszkę. (KSA)

Do incydentu doszło w ubiegłą niedzielę podczas odprawy bagażów tranzytowych. Podczas kontroli rentgenem funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie zauważyli, że w jednej z walizek znajduje się coś, co pzypomina ludzką czaszkę. Po chwili okazało się, że w bagażu faktycznie przewożone są ludzkie szczątki.

Właścicielką walizki okazała się obywatelka Danii. Jej podróż do Polski oznaczała początek serii niefortunnych zdarzeń. Wszystko zaczęło się od tego, że linie lotnicze zgubiły jej bagaż. Kiedy zaś zguba wreszcie się odnalazła, celnicy odkryli, że czaszka, którą Dunka zapakowała do bagażu jest prawdziwa, a kobieta nie ma na jej przewóz stosownego pozwolenia.

Dunka tłumaczyła, że czaszka to prezent dla córki, która studiuje stomatologię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Brak pozowolenia na przewóz ludzkich szczątków do Polski poskutkował jednak zawiadomieniem policji. Sprawą zajmuje się obecnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Goleniowie. Kobiecie grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Cyc
5 lata temu
Lotnisko w Szczecinie phi dobre! Szczecin ma takie lotnisko jak w Zakopanem port rybacki!!!!! Bardziej to lotnisko Goleniów.
Realista
5 lata temu
Kompletni d e b i l e. Na pierwszy rzut oka widać, że to wypreparowana pomoc naukowa. Życzę im wizyt u stomatologa, który uczył się na plastikowej. Tam nie ma nawet połowy otworów przez, które przechodzą naczynia i nerwy. "Sensacja" nieuków i d zie nn i ka rzy n.
Gogo
5 lata temu
A przepraszam skad ta pani ja miala?wykopala gdzies,bo chyba nie kupila w markecie?dziwny artykul...nic na jego podstawie nie wiadomo. Znalezli czaszke u Dunki,fajnie
alex
5 lata temu
Takimi rzeczami zajmuje się POLICJA? SERIO??? Dramat
gość
5 lata temu
Kiedyś studenci medycyny kupowali czaszki od grabaży.W końcu muszą się na czymś uczyć w domu.
ch..b
5 lata temu
A może ktoś stracił dla niej głowę?
xxx
5 lata temu
może se wykopala po drodze albo po prostu chciała sobie przewieźć bliskich ze sobą XD
Gutmen
5 lata temu
Spokojnie ludziska. Jezeszcze pare lat i odkryją Duńskie czaszki na terenie Dani ... Znalazcami będę rdzenni mieszkańcy Abdul i Mahmet
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić