Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Makabryczne odkrycie w Kanadzie. Setka ciał na terenie szkoły

83
Podziel się:

Na terenie jednej ze szkół w Kolumbii Brytyjskiej odkryto niemal 100 nagrobków, w których prawdopodobnie pochowano dzieci. Szkoła działała w latach 1891-1981 i podobnie jak inne placówki, ma długą historię nadużyć wobec rdzennych mieszkańców Kanady.

Makabryczne odkrycie w Kanadzie. Setka ciał na terenie szkoły
W Kanadzie natrafiono na kolejne szczątki. (Getty Images)

Williams Lake First Nation w Kanadzie twierdzi, że na terenie szkoły St Joseph’s Mission pochowano niemal setkę byłych uczniów. Szef i rada organizacji przekazali lokalnym mediom, że trwające w ostatnim czasie śledztwo wykazało, że w placówce dochodziło do tortur, przemocy psychicznej i morderstw. Dzieci próbowały uciekać ze szkoły lub popełniały samobójstwa.

Szczątki dzieci na terenie szkoły

Willie Sellar, szef organizacji, powiedział, że w szkole nigdy nie przeprowadzano interwencji, ponieważ zgłoszenia dotyczyły rdzennych mieszkańców Kanady. Tymczasem za zamkniętymi drzwiami St Joseph’s Mission dochodziło do przemocy i tortur.

Nasz zespół poznał historie nie tylko dotyczące morderstw i zaginięć dzieci oraz niemowląt, ale także wysłuchał niezliczonych historii o systematycznych torturach, głodzie, gwałtach i napaściach seksualnych na dzieciach w tej szkole – powiedział Sellar, cytowany przez The Guardian.

Sellar dodał, że istnieją dowody na to, że ciała dzieci były wyrzucane do pobliskich rzek i jezior. Część szczątków miała być palona w szkolnej kotłowni lub zakopywana na wokół budynku.

Nie jest to pierwszy taki przypadek. Od maja do czerwca 2021 roku znaleziono nieoznakowane mogiły około 1158 dzieci – 182 wokół szkoły St. Eugene's Mission, 761 w Saskatchewan, a 215 w Kolumbii Brytyjskiej. Tego typu placówek, prowadzonych przez przedstawicieli Kościoła, na terenie kraju było łącznie 139.

Uczęszczały do nich dzieci kanadyjskich Indian, które często siłą zabierano rodzicom. Uczniowie byli nawracani na chrześcijaństwo, otrzymywali nowe imiona i nie mogli porozumiewać się w ojczystych językach. W wielu z nich dochodziło do przemocy i nadużyć. Szacuje się, że na przełomie XIX i XX do takich szkół uczęszczało około 150 tys. uczniów. Ostatnia została zamknięta w latach 90. XX wieku.

Zobacz także: Nowy pomysł rządu ws. COVID-19. Ekspertka mówi wprost
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(83)
Convoy 2022
4 miesiące temu
KANADA WALCZY - TLEN MILCZY. Zobaczcie co się dzieje w Ottawie, a o czym niewolne media ani mru mru
Tomek
4 miesiące temu
Znów potworności kościoła. Wierzcie dalej tym (wiele wulgaryzmów) w sukienkach. Miłosierdzie i inne bzdury na ustach a gdy tylko można to gwałty i mordy. To wasz kościół od 1700 lat.
ARCTOS
4 miesiące temu
Potwory z KK. Kiedy wreszcie dosięgnie ich ręka sprawiedliwości?
mario
4 miesiące temu
Zanim skomentujecie, że opisana historia St Joseph’s Mission nie dotyczy KK, wygooglujcie sobie, że była to misja założona przez kościół rzymsko katolicki i przestańcie pisać farmazony o protestantach. Typowa zasada kk, wyparcie i udawanie, że nic się nie stało.
gosc1
4 miesiące temu
Ciekawe dlaczego nie powiedziano jakiego Kościoła? Dlaczego nikt nie wspomniał że chodzi o protestantów?
mario
4 miesiące temu
Przez wieki KK mordował i torturował ludzi, którzy ośmielali się z nim nie zgadzać lub negować jego doktrynę. Siłowo zmuszał ludzi do swojej "miłości", deptał inne kultury, wykorzystywał seksualnie dzieci. Do dziś nie potrafi rozliczyć się ze swoich zbrodni, jako organizacja jest tak skompromitowany, że nie powinien dawno zostać zdelegalizowany. Nie ma moralnego prawa "uczyć" nas co jest dobre, a co złe.
Jarek
4 miesiące temu
Przypomnę fakt z historii kościółka katolickiego naszego kochanego: otóż tym cymbałom zajęło ~400lat, zanim przyznali, że ziemia "kręci się" wokół słońca, a nie odwrotnie i przez większośc tego czasu palili na stosach wszystkich, którzy byli choćby podejrzani o mówienie inaczej. Tak od wieków działa kościół i niewiele si e zmienia.
O!!!
4 miesiące temu
Protestantyzm raczej zagospodarował te ziemie
Beton
4 miesiące temu
Nawracanie na chrześcijaństwo , ogniem i mieczem, to było 1000 lat temu. Każdy kto miesza mordowanie ludzi z chrześcijaństwem robi to po to żeby chrześcijaństwo zohydzić. Kanadyjczycy jeszcze w latach 70tych strzelali do Indian jak do kaczek i nie robili tego księża a rodzice tych, którzy dziś Kanadę zmieniają w komunistyczny kraj.
woo
4 miesiące temu
100 dzieci przez 100 lat tj 1 na rok umierało
O!!!
4 miesiące temu
W USA ......400 tys dzieci ginie rocznie ....na rytualne MSZE "
Ewa
4 miesiące temu
Kłamstwo!
danny
4 miesiące temu
zaraz, zaraz, po pierwsze, panie miszczu pióra, jak w nagrobkach można chowac ludzi? A po drugie, odkryto setkę nagrobków na terenie szkoły dopiero teraz? Przez 40 lat nikt ich nie widział? Na zdalnej wszyscy byli??
Jori
4 miesiące temu
Chrześcijańscy migranci ekonomiczni.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić