Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Małopolska. Koronawirus w klasztorze franciszkanów w Wieliczce. Jeden z ojców w szpitalu

1
Podziel się

Koronawirus nie ominął Klasztoru i Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce (województwo małopolskie). Jeden z ojców zaraził się wirusem SRS-CoV-2 i obecnie przebywa w szpitalu. Czterech współbraci jest na kwarantannie.

Małopolska. Koronawirus w klasztorze franciszkanów w Wieliczce. Jeden z ojców w szpitalu
Wieliczka. Klasztor i Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu (franciszkaniewieliczka.pl)
bCXLkHed

Wieliczka. Koronawirus u ojców franciszkanów

Na stronie internetowej Klasztoru i Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce pojawił się komunikat dotyczący zakażenia koronawirusem jednego z ojców.

Jeden z naszych ojców przebywa w szpitalu z powodu zarażenia koronawirusem, a czterech współbraci objętych jest kwarantanną - głosi komunikat.

Jak podają ojcowie franciszkanie, współbracia, objęci kwarantanną, nie mają żadnych objawów choroby i czują się dobrze.

bCXLkHef
Będą przebywać w klasztorze przez dwa tygodnie bez możliwości kontaktu z innymi. Przebywającego w szpitalu współbrata (który czuje się znacznie lepiej) jak również braci objętych kwarantanną powierzamy Matce Bożej Łaskawej – piszą franciszkanie z Wieliczki na swojej stronie internetowej.

Koronawirus u franciszkanów w Wieliczce. Kto odprawia msze święte?

Franciszkanie uspokajają wiernych, że msze będą odprawiane przez kapłanów, którzy właśnie wrócili z urlopów i nie mieli okazji kontaktować się z osobą zakażoną koronawirusem.

Msze Święte i nabożeństwa będą sprawowane przez tych kapłanów, którzy byli w ostatnim czasie na urlopie i nie mieli styczności z pozostałymi przebywającymi do tej pory w klasztorze. Bracia objęci kwarantanną mieszkają w odosobnionej części klasztoru, zaś pozostali, którzy pełnią posługę w kościele, mieszkają w Liceum Franciszkanskim z oddzielnym wejściem, kuchnią i refektarzem i nie mają kontaktu ze współbraćmi objętymi kwarantanną - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie Klasztoru i Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce.
bCXLkHel

Koronawirus. Dezynfekcja kościoła w Wieliczce

Kościół w Wieliczce został poddany dezynfekcji.

Zwracamy się z prośbą, aby przed wejściem do świątyni zakładać maski i dezynfekować dłonie – przypominają ojcowie franciszkanie.
bCXLkHeG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Biały Rusin
2 miesiące temu
A jak się zaraził i na co tak naprawdę ten "ojciec" choruje ?
Najnowsze komentarze (1)
Biały Rusin
2 miesiące temu
A jak się zaraził i na co tak naprawdę ten "ojciec" choruje ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić