Marianna Schreiber zwraca się do Tuska. Wypomina mu ochronę

145

Marianna Schreiber po raz kolejny w ostatnim czasie zwróciła się do Donalda Tuska. W jednym z postów na Twitterze wypomniała mu ochronę SOP, którą były premier otrzymał pod koniec 2022 roku.

Marianna Schreiber zwraca się do Tuska. Wypomina mu ochronę
Marianna Schreiber (Instagram)

Marianna Schreiber, żona Łukasza Schreibera z PiS, w 2021 roku pojawiła się w "Top Model". Chociaż nie dostała się do dalszych etapów programu, to zyskała ogromną popularność. Wszyscy spodziewali się, że wykorzysta to w celach modelingowych, ale ona płynnie przeszła w politykę.

Marianna Schreiber do Donalda Tuska

30-latka założyła partię "Mam Dość", której założenia nie do końca są jasne. Często jednak staje za PiS-em i podziela poglądy konserwatywnych polityków. Podobnie jak rząd, często zaczepia Donalda Tuska i stara się go zdyskredytować.

W ostatnim wpisie na Twitterze wypomniała mu ochronę SOP. Napisała także, że chciałaby zamienić z nim kilka słów, ale nie wie, czy to będzie możliwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hania z Genzie o wypłacie od Friza i ciąży Wersow!
Chciałam 4 czerwca z Panem Tuskiem zamienić kilka słów. Pan Donald Tusk na marszu będzie z czy bez ochrony z SOP jaką "dał mu PiS"? - zapytała w poście Marianna Schreiber.

Służba Ochrony Państwa (SOP) w 2018 roku przejęła obowiązki Biura Ochrony Rządu (BOR). Zajmuje się ochroną prezydentów, byłych prezydentów, premierów oraz innych ważnych dla państwa osób. Zabezpiecza wydarzenia państwowe i istotne obiekty. SOP podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pod koniec 2022 roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, Donald Tusk otrzymał ochroniarzy z SOP. Decyzja ta zdziwiła opinię publiczną, ale w styczniu wyjaśniono, że były premier jest zagrożony. Jak ustalił wówczas "Newsweek" w przeszłości planowano na Tuska atak, a niedoszły zamachowiec otrzymał sądowny zakaz zbliżania.

Każdego tygodnia w listach i mediach społecznościowych znajduję groźby pod adresem moich bliskich i wyroki śmierci oraz zapowiedzi zamachu na mnie. W grudniu policja poinformowała mnie, że zagrożenie zamachem jest realne i konkretne jak nigdy przedtem. Stąd wniosek o ochronę - pisał wówczas lider Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk ma każdego dnia otrzymywać nawet kilkadziesiąt anonimowych pogróżek. W mediach pojawiły się przypuszczenia, że ochrona została mu przyznana nie tylko ze względu na zagrożenie, ale także aby go inwigilować działania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić