o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Kuriozalna sytuacja. W podstępny sposób chciał zdobyć prawo jazdy

6
Podziel się

Kuriozalna sytuacja na egzaminie na prawo jazdy. 21-letni łodzianin, który w podstępny sposób chciał zdobyć prawo jazdy, naraził na odpowiedzialność karną zarówno siebie, jak i swojego kolegę.

Kuriozalna sytuacja. W podstępny sposób chciał zdobyć prawo jazdy
Kuriozalna sytuacja na egzaminie na prawo jazdy (Policja Łódzka)
bErJadLp

11 czerwca w sieradzkim ośrodku ruchu drogowego doszło do bardzo niecodziennej interwencji. "Około godziny 12.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o próbie przystąpienie do egzaminu przez osobę posługująca się cudzym dowodem osobistym. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 21 lat, z których jeden to łodzianin a drugi zamieszkuje w powiecie poddębickim" - czytamy na stronie internetowej lodzka.policja.gov.pl.

Jak ustalono, mieszkaniec Łodzi, miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Poprosił swojego kolegę, aby podwiózł go do sieradzkiego WORD-u. Parę minut przed egzaminem mężczyzna zwątpił w swoje umiejętności. Poprosił znajomego, który od dwóch lat ma uprawnienia, aby zamiast niego przystąpił do egzaminu. Mężczyźni byli pewni, że kiedy zasłonią twarz maseczką, z pewnością ich podstęp się uda - dodano.
bErJadLr

Czujna postawa egzaminatora

Egzaminator wykazał się odpowiednią czujnością. Oszustwo zdemaskował już w trakcie weryfikacji danych. Nie udał się zatem plan dwóch młodych mężczyzn, którzy myśleli, że maseczka na twarzy sprawi, że egzaminator nie zauważy, że coś jest nie tak.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Usłyszeli zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego - relacjonują mundurowi.
bErJadLx

21-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego odpowie również za posłużenie się dokumentem innej osoby. Mężczyźni tłumaczyli, że nie mieli świadomości, że jest to przestępstwo. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErJadLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Zyczzenie
2 miesiące temu
500 plus w akcji czyli gang olsena
Pedzio
2 miesiące temu
Dorwą tego egzaminatora i kara będzie okrutna.
Goldengecko
2 miesiące temu
Taki numer wychodzi tylko jak się ma brata bliźniaka
bErJadLT
Jan
2 miesiące temu
Ale mi przestępstwo. Zastanówcie się co jest nie tak z WORDach. Dlaczego w USA nie ma problemów z egzaminem.
ZORRO W MORRO
2 miesiące temu
Dla nas śmiertelników to forsa na całe życie, dla milonerów i kombinatorów pokroju Morawieckiego to kwota wywołująca uśmiech na twarzy, jak dla nas obuwie na targu, grosze.
Iga
2 miesiące temu
No cóż. Nie byli sędziami. Im wolno.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić