Kuriozalna sytuacja. W podstępny sposób chciał zdobyć prawo jazdy

10

Kuriozalna sytuacja na egzaminie na prawo jazdy. 21-letni łodzianin, który w podstępny sposób chciał zdobyć prawo jazdy, naraził na odpowiedzialność karną zarówno siebie, jak i swojego kolegę.

Kuriozalna sytuacja. W podstępny sposób chciał zdobyć prawo jazdy
Kuriozalna sytuacja na egzaminie na prawo jazdy (Policja Łódzka)

11 czerwca w sieradzkim ośrodku ruchu drogowego doszło do bardzo niecodziennej interwencji. "Około godziny 12.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o próbie przystąpienie do egzaminu przez osobę posługująca się cudzym dowodem osobistym. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 21 lat, z których jeden to łodzianin a drugi zamieszkuje w powiecie poddębickim" - czytamy na stronie internetowej lodzka.policja.gov.pl.

Jak ustalono, mieszkaniec Łodzi, miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Poprosił swojego kolegę, aby podwiózł go do sieradzkiego WORD-u. Parę minut przed egzaminem mężczyzna zwątpił w swoje umiejętności. Poprosił znajomego, który od dwóch lat ma uprawnienia, aby zamiast niego przystąpił do egzaminu. Mężczyźni byli pewni, że kiedy zasłonią twarz maseczką, z pewnością ich podstęp się uda - dodano.

Czujna postawa egzaminatora

Egzaminator wykazał się odpowiednią czujnością. Oszustwo zdemaskował już w trakcie weryfikacji danych. Nie udał się zatem plan dwóch młodych mężczyzn, którzy myśleli, że maseczka na twarzy sprawi, że egzaminator nie zauważy, że coś jest nie tak.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Usłyszeli zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego - relacjonują mundurowi.

21-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego odpowie również za posłużenie się dokumentem innej osoby. Mężczyźni tłumaczyli, że nie mieli świadomości, że jest to przestępstwo. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić