"Materiał wideo z zachodniego Krymu". To okręty Rosji

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym uchwycono rosyjskie okręty. Według oficjalnych komunikatów uczestniczą w ćwiczeniach wojskowych na Morzu Czarnym. Manewry zostały zapowiedziane jeszcze w pierwszej połowie lutego.

"Materiał wideo z zachodniego Krymu". To okręty Rosji
Na nagraniu uchwycono rosyjskie okręty, które biorą udział w ćwiczeniach na Morzu Czarnym (Twitter)

Nagranie, na którym zarejestrowano okręty, zostało opublikowane w nocy ze środy na czwartek na VK - rosyjskim serwisie społecznościowym. Kilka godzin później udostępnił je na Twitterze Rob Lee, ekspert od rosyjskiej polityki obronnej rozpoznał wśród nich kilka rodzajów jednostek.

Materiał wideo z zachodniego Krymu, pokazujące znaczną część rosyjskich okrętów ze zgrupowania marynarki wojennej na Morzu Czarnym - napisał Lee, dodając, jakie to najprawdopodobniej okręty.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosyjska marynarka wojenna. Ćwiczenia na Morzu Czarnym

Już w pierwszej połowie lutego do opinii publicznej podano informację, że na Morzu Czarnym odbędą się ćwiczenia wojskowe z udziałem rosyjskich okrętów. Jak podaje PAP, planowo miało wziąć w nich udział 30 okrętów.

Uwadze komentatorów politycznych nie umknęło, że siły rosyjskiej marynarki wojennej koncentrowały się wokół Ukrainy. Przedstawiciele państw zachodnich spekulowali, że takie ruchy armii świadczą o przygotowaniach do wojny z Ukrainą.

Gdy pojawiły się wątpliwości co do intencji Rosjan, ci konsekwentnie zaprzeczali, aby planowali napaść na sąsiednie państwo. Ponieważ z czasem okazało się, że ich zapewnienia były kłamstwem, pojawiają się głosy, że okręty marynarki wojennej szykują się do uderzenia od strony morskiej. Obawy te nie zostały jednak potwierdzone.

Zobacz także: Zobacz też: Myśliwce z Polski dla Ukrainy? "Jest to możliwe"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić