o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Matura 2021. Wyniki CKE. Ilu uczniów zdało egzamin?

9
Podziel się

Maturzyści poznali wyniki egzaminów. Nie wszyscy mają powody do zadowolenia. Nie brakuje osób, które nie zdobyły wymaganej liczby punktów.

Matura 2021. Wyniki CKE. Ilu uczniów zdało egzamin?
Matura 2021. Znamy już wyniki (Unsplash.com)
bEDQXCiJ

W poniedziałek 5 lipca o godzinie 8:30 pojawiły się wyniki egzaminu maturalnego. Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych tym samym już wiedzą, czy zdali oraz ile punktów otrzymali z testów, które pisali kilka tygodni temu.

Ile osób zdało maturę?

CKE podało także zbiorcze wyniki tegorocznych matur. Nie wszyscy mają powody do zadowolenia. Lepiej wypadli uczniowie liceów, bo egzamin zdało 81 proc. Prawo do poprawki z kolei ma 13,2 proc. Są to osoby, które nie zdały jednego przedmiotu.

bEDQXCiL

W technikach wyniki są znacznie gorsze. Tam egzamin dojrzałości zaliczyło 64 proc. uczniów, a 24,9 proc. ma prawo do poprawki. Wszyscy absolwenci, którzy nie zdali więcej niż jednego przedmiotu, będą mogli ponownie zdawać maturę dopiero za rok.

Ten przedmiot był zbyt trudny

Który przedmiot obowiązkowy sprawił najwięcej problemów? To matematyka, którą zdało 79 proc. absolwentów. Język polski zaliczyło 93 proc., a język angielski (najczęściej wybierany język obcy) 94 proc.

bEDQXCiR
Zobacz także: Ciąg dalszy afery lotu Andrzeja Dudy. "To jest absurdalna sytuacja"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQXCjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Kdjfv
2 miesiące temu
Z tego wynika że mamy o 20% za dużo liceów, a o 20% za mało (droższych w utrzymaniu i trudniejszych w zatrudnianiu wykwalifikowanej kadry) szkół zawodowych. Do tego 20% dzieciaków mają rodziców do bani, skoro pchają do szkoły wymagającej używania mózgu, ale dopilnować czy dać wzorce z domu to już się nie da.
Ben
2 miesiące temu
Trzeba było się uczyć bo myśleli że n zdalnych prościej bo kamerki a prawdziwym życiu tak nie jestem na tacy wszystko podane nie będzie
Szkoda słów
3 miesiące temu
Niewygodnych komentarzy nie publikują. A to sama prawda
bEDQXCjn
Zuza
3 miesiące temu
Bo w technikach jest rozszerzona. Niepotrzebnie. A potem ciezko nauczyc sie podstaw. Do tych co nie zdali matmy. To nie wasza, wina tylko tych co was uczyli. Zapewne przez internet prawie wcale kto mial pomoc to zdal. Kto nie po prostu mial pecha
Zenia
3 miesiące temu
W zeszlym roku zdalam mature ale przy tych zadaniach w tym roku bym oblała. To jakaś porażka. Współczuje tym co zabrakło jednego punktu.I tak głupota odgórna aplikuje depresje młodym ludziom. Pomyślcie i zróbcie normalne zadania a nie fantazje was ponoszą. I tak nikomu to sie nie przyda. A wy bawicie się kosztem młodych ludzi którzy nie wszyscy muszą mieć zdolności matematyczne.
Gość
3 miesiące temu
A kto przygotuje tych do poprawki? Nauczyciel nie nauczyl. Bo jak. Material kiepskiej jakosci byl. To co wielmożna Komisja znowu zrobi zadania jakies chore? Dlaczego nie moglo byc podobnych zadan jak z poprzednich lat tylko wymyslone dla tych zwlaszcza co mieli gorszą możliwość nauki. Brak pomocy i nie było stać na korypetycje bo 500+ nie dostają. Teraz pozbawia sie ich szansy na wszystko. Matura byla bardzo trudna.
Mati
3 miesiące temu
Matematyka była o wiele trudniejsza od zeszłych lat. Może i są geniusze matematyczni ale nie każdy musi nim być. Kto wymyślił tak chore zadania. Mnie uczono innych zadan a zupelnie bylo co innego. To jest niepowazne. Zamiast zrobic prostrze bo kazdy uczyl sie sam to wymyślili zadania z kosmosu.
Ola
3 miesiące temu
Nauka wygladala tak. Kilka materiałów i radź sobie sam. Na maturze były zadania nie przerobione w szkole. To kpina zeby w takich warunkach nauki zrobić tak chore pytania. Nie kazdy miał szanse uczyc sie na dziennych. Kpiny sobie zrobili z maturą z matmy.
Vandam
3 miesiące temu
Matury, egzaminy itd...niech odbywa się to online tak jak szkoła, niczego nie nauczyli a teraz wumagają !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić