o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Ministerstwo Zdrowia: gorące podziękowania dla Kościoła za przestrzeganie obostrzeń

47
Podziel się

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz spotkał się w poniedziałek z dziennikarzami. Polityk odniósł się do bieżącej sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia: gorące podziękowania dla Kościoła za przestrzeganie obostrzeń
Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. (PAP)
bEJrhzKJ

W poniedziałek resort zdrowia poinformował o nowych przypadkach zakażeń COVID-19. Z informacji resortu wynika, że aż 80 proc. nowych przypadków koronawirusa w Polsce jest wariantem brytyjskim.

Mamy 16 965 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 37 osób - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.
bEJrhzKL

W rozmowie z gazetą "Newsweek" o obecnej sytuacji epidemicznej wypowiedział się prof. Krzysztof Simon. Zdaniem lekarza sytuacja jest tragiczna.

Nie jesteśmy na etapie "komu podać tlen, a komu nie". Jest gorzej. My już w zasadzie padliśmy - stwierdził kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Ministerstwo Zdrowia

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówił w poniedziałek o bieżącej sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Polityk apelował do Polaków, by zachować dystans społeczny w czasie zbliżających się świąt wielkanocnych.

Apelujemy do mieszkańców Polski, by ten najbliższy czas spędzili z dala od szeregu bliskich osób. Te święta nie będą świętami, które będziemy mogli spędzić w dużym gronie rodzinnym - apelował Andrusiewicz.
bEJrhzKR

Polityk dodatkowo podziękował Kościołowi za przestrzeganie obostrzeń w Niedzielę Palmową.

Podziękowania dla Episkopatu i dla Kościoła całego, bo w większości miejsc w Polsce ta ostatnia Niedziela Palmowa przebiegała w reżimie sanitarnym. (...) Z własnych obserwacji, z obserwacji służby sanitarno-epidemiologicznej widać, że jednak ten reżim sanitarny w kościołach został wprowadzony, za co należą się gorące podziękowania - zwrócił się rzecznik Ministerstwa Zdrowia do przedstawicieli Kościoła.
bEJrhzKS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrhzLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Gio
7 miesięcy temu
Wstyd i hańba brak słów
Hahaha
7 miesięcy temu
Hahaha 🤪 to wystarczy za komentarz!!!
Robin Hood
7 miesięcy temu
To jakieś jaja sobie rzecznik robi, limity przekroczone w kościele przynajmniej ze 4 razy,dalej komunia podawana do ust jak w średniowieczu, składka zbierana przez duchownych bez masek, jest źle, ale jak twierdzi część kleru że wirusa nie ma, i duchowni się nie zarażają to o czym my mówimy.
bEJrhzLn
wracz
7 miesięcy temu
Nie chwal dnia przed zachodem słońca !!! Za kilka dni znowu będziesz biadolić o rekordowych zakażeniach...po kościelnych zgromadzeniach. wtedy też nie zapomnij podziękować duchownym za nowe rekordy !!!
antyK
7 miesięcy temu
Polityk (W.A) dodatkowo podziękował Kościołowi. To jest dopiero POLITYK.
cbk
7 miesięcy temu
Prima aprilis dopiero 1 kwietnia
wer
7 miesięcy temu
Teraz takie czasy że wiecej pod kościołem lewactwa a do tego jeszcze konfidenci strego SB za firankami ( to Ci co sie ponizej wypowiadają) niż wiernych w kościele.
wer
7 miesięcy temu
wiele razy dziekował służbie zdrowia i służbą. A Mi nie podziękował. Obraziłem się. Zabieram zabawki i idę do domu.
Wikaryj
7 miesięcy temu
Co to kosciół?
Zbyszek
7 miesięcy temu
Czytając tytuł myślałem, że klechy tak gorąco, uczciwie i skutecznie się modlili i bili w dzwony, że już można koniec pandemii ogłosić.
pawel
7 miesięcy temu
św Wojciech zapomniał podziękować kościołowi za +++ konkordat ...mać!
Onika
7 miesięcy temu
Na takiej samej zasadzie "dziekujemy nauczycielom, ze nie pobili dzis zadnego dziecka". Opieka to nauczycielski obowiazek a jezeli w noektorych (niewielu) parafiach przestrzegano obostrzen to wypelniano obowiazek, nic tu po podziekowaniach.
jak
7 miesięcy temu
W którym kościele?
bEJrhzLf
ABC...
7 miesięcy temu
NAPRAWDĘ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić