o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

"Można się zatruć". Nowy hit sieci, "mądrości" duchownego o maskach

3
Podziel się

Podczas nabożeństwa, które prowadził o. Daniel Galus w pustelni w Czatachowie, padły słowa, które skonfundowały wiernych. Duchowny zachęcał ich do zdejmowania masek wbrew obowiązującemu prawu i "odkażania się" wodą święconą. Jak na te wypowiedzi reagują polscy hierarchowie?

"Można się zatruć". Nowy hit sieci, "mądrości" duchownego o maskach
O. Daniel Galus podczas spotkania Wspólnoty MiMJ. (YT\Wspólnota MiMJ)
bECyWyIB

Czy nagranie jest autentyczne? Według ustaleń Wirtualnej Polski, powołującej się na "Nową Trybunę Opolską", słowa te faktycznie padły. Ponoć to nie pierwszy raz, kiedy o. Galus dzieli się z wiernymi przemyśleniami, z którymi na szczęście nie zgadzają się jego przełożeni.

Podczas spotkania Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa o. Daniel Galus postanowił podzielić się z wiernymi opinią na temat maseczek ochronnych. Opowiedział historię dzieci, które rzekomo "zmarły z powodu ich noszenia".

bECyWyID
Jak ktoś chce nosić maseczkę, no to na swoją odpowiedzialność. Są takie przypadki, np. w jednym z krajów kilkoro dzieci umarło, dlatego że w szkole nosiło maseczki - twierdzi o. Daniel Galus, choć nie podaje szczegółów tej historii, aby można było zweryfikować jej prawdziwość.

Po tych rewelacjach o. Daniel Galus pokusił się o dalsze instrukcje dla parafian. Wbrew obowiązującemu prawu i zaleceniom Watykanu, poprosił, aby nie nosili maseczki w kościele podczas nabożeństw.

bECyWyIJ
Można się tylko zatruć nosząc maseczkę w kościele, czy tam gdzieś tutaj, na zewnątrz. Więc taka moja prośba, żeby nie nosić. Dla swojego zdrowia. Dla bezpieczeństwa. Przede wszystkim też dlatego, aby modlić się w pokoju, z radością, a nie z maską na twarzy...

Zdaniem o. Daniela Galusa z maseczką na twarzy nie da się modlić w sposób właściwy. Maseczka "tłumi" bowiem wypowiadane słowa, które niejako tracą przez to swoją moc. Ojciec uważa, że czynność ta wymaga swobody, a maseczka ją ogranicza. Z kawałkiem materiału na twarzy "nie da się" bowiem wielbić Boga.

bECyWyIK

Na koniec nagrania o. Galus zachęcał, aby "odkażać się wodą święconą". Zachęcił, aby parafianie udali się do kropielnicy. Taka czynność ma ich uchronić przed koronawirusem. To, że rośnie liczba zakażeń wśród duchownych, w tym także biskupów, najwyraźniej nie skłoniła Galusa do żadnej refleksji.

Jak podaje Wirtualna Polska - abp Wacław Depo zakazał księżom i świeckim uczestnictwa w spotkaniach modlitewnych, które mają miejsce w pustelni. Pomimo tego wielu wiernych nie przyjmuje do wiadomości słów arcybiskupa i tłumnie uczestniczy w nabożeństwach.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Prezydent Poznania o antymaseczkowcach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECyWyJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Jimmi Jo
11 miesięcy temu
Brawo,Brawo Brawo o Galus.Woda swiecona nie powinna byla zniknac z kosciolow.Takich ksiezy w tych czasach nam trzeba.
Krystel
11 miesięcy temu
Uważam że ma rację w maseczkach w Kościele to jakoś mi nie pasuje mimo że zakładam od kąt trzeba i myślę że Bóg wie że jest to sprzeczne z moim sumieniem i tylko mam nadzieję że nie uczestniczę w jakimś rytuale nie daj Boże szatanistycznym tego się boję ale do Komunii na rękę nikt mnie nie zmusi
olla
11 miesięcy temu
CHłopie, weź się wyśpij albo nie myśl, bo to nie daje dobrych rezultatów w twoim przypadku.
bECyWyJf
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić