Nagranie z ronda. Policja bezlitośnie oceniła popisy 19-latka w bmw

21

Drifting na rodzie urządził sobie młody kierowca bmw. 19-latek nie dość, że wykonywał niebezpieczne manewry na drodze publicznej, to jeszcze zrobił to w dużym ruchu ulicznym, zagrażając innym uczestnikom ruchu. Popisy młodego kierowcy zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Nagranie z ronda. Policja bezlitośnie oceniła popisy 19-latka w bmw
Młody kierowca driftował na rondzie. Został ukarany surowym mandatem (Policja)

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację wraz z nagraniem z Biura Ochrony Wizyjnej, na którym uwiecznione zostały "popisy" kierującego szarym BMW.

Na nagraniu widać, jak kierujący wielokrotnie próbuje wprowadzić swoje auto w poślizg i w ten sposób przejechać przez rondo w Zielonej Górze. Kierujący prowokuje tak niebezpieczne manewry poruszając się w normalnym ruchu ulicznym, wywołując w ten sposób niebezpieczeństwo dla innych.

Na nagraniu widać, że umiejętności kierującego są niewielkie, bo wprowadzenie auta w poślizg sprawia mu wielokrotnie trudności - wskazuje podinspektor Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Piraci drogowi w obiektywie drona policyjnego. Nagranie z akcji z Opolskiego

Na niebezpieczne zachowanie kierowcy natychmiast zareagowali policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali z wizytą do młodego driftera. Okazało się, że autorem tych manewrów jest 19-latek, który posiada prawo jazdy zaledwie od roku.

Nie spodziewał się, że jego ryzykowane manewry zostaną uwiecznione przez kamery, a konsekwencje lekkomyślności będą go dosłownie drogo kosztować. Za swoje niebezpieczne zachowanie 19-latek został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 3 tys. złotych.

Oby wysoki mandat i nagranie opublikowane ku przestrodze były wystarczającą nauczką dla młodego kierowcy i jego ewentualnych naśladowców. Przypominamy, że odpowiednim miejscem do nauki i wykonywania takich manewrów jest wyłącznie tor wyścigowy. Pamiętajmy, że tylko w warunkach toru i pod okiem instruktorów mamy pewność, że swoim zachowaniem nie spowodujemy zagrożenia dla innych - przypomina policja.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić