Nagranie z Wrocławia. Rajd na wózku inwalidzkim

10

Kontrowersyjne wideo opublikował na YouTube kanał "STOP CHAM". Widz podesłał nagranie z rejestratora jazdy. Widać na nim jak niepełnosprawny pędzi wózkiem inwalidzkim przez jedną z ruchliwych ulic Wrocławia.

Nagranie z Wrocławia. Rajd na wózku inwalidzkim
(YouTube)

Nietypowe zdarzenie miało miejsce we Wrocławiu. Na jednej z bardzo ruchliwych, kilkupasmowych ulic inwalida podróżował wózkiem inwalidzkim. Siedzący na wózku mężczyzna złamał nawet przepisy ruchu drogowego, jadąc prosto z pasa pozwalającego tylko na skręt.

Wózek inwalidzki był zasilany silnikiem elektrycznym. Pozwoliło to rozwinąć mężczyźnie zawrotną prędkość. Według autora nagrania jechał z prędkością około 50 km/h. Ta pozwoliła mu nawet na wyprzedzanie innych samochodów. "Kierowca" nie miał w wózku kierunkowskazów, dlatego zamiar zmiany pasa zaznaczał, machając ręką. Zamiast kasku niepełnosprawny miał ubrane słuchawki. Uwagę internautów zwróciło również zainstalowane w pojeździe boczne lusterko.

Internauci śmieją się z nagrania. Szukają usprawiedliwienia dla brawury nietypowego kierowcy. Złośliwi napisali, że stan zdrowia inwalidy spowodował jego brak obaw o kontuzje.

Policja szuka inwalidy

Sprawą zajęła się policja, która szuka inwalidy. Mężczyzna tworzył zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Policja przypomina, że inwalida na wózku traktowany jest jak zwykły pieszy i musi poruszać się chodnikiem. Dodatkowe zainteresowanie budzi prędkość, z jaką poruszał się bohater zdarzenia. Wynika z niej, że wózek musiał przejść niedozwolone modyfikacje.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić