Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Nauczycielka z Leszna zaszczepiła się AstraZenecą. 36-latka zmarła kilka dni później. Biegły wydał opinię

1068
Podziel się:

36-letnia nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie (woj. wielkopolskie) zmarła kilka dni po tym, jak zaszczepiła się na COVID-19 szczepionką AstraZeneca. Biegły sądowy wydał opinię ws. śmierci młodej kobiety.

Nauczycielka z Leszna zaszczepiła się AstraZenecą. 36-latka zmarła kilka dni później. Biegły wydał opinię
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)

36-letnia nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie zmarła 1 marca br. Śmierć młodej kobiety wzbudziła szereg spekulacji, gdyż 36-latka kilka dni wcześniej przyjęła szczepionkę na koronawirusa firmy AstraZeneca.

Wówczas prokuratura Rejonowa w Lesznie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci kobiety. Radio Elka informuje, że śledztwo zostało umorzone.

Z opinii biegłego wynika, że śmierć nie była związana ze szczepieniem - tłumaczy prokurator Daria Dąbrowicz-Rzepka, zastępca Prokuratora Rejonowego w Lesznie w rozmowie z Radio Elka.

Przeprowadzono sekcję zwłok i zabezpieczono próbki do dalszych badań. Dąbrowicz-Rzepka dodaje, że śledztwo zakończyło się z końcem czerwca.

Na opinię biegłego histopatologa czekaliśmy bardzo długo. Wynika z niej jednak, że pokrzywdzona zmarła z przyczyn naturalnych - informuje Daria Dąbrowicz-Rzepka z Prokuratury Rejonowej w Lesznie, cyt. przez Radio Elka.

Wykluczono związek szczepienia na COVID-19 ze zgonem

Na podstawie badań wycinków organów biegli stwierdzili, że kobieta chorowała jeszcze przed przyjęciem szczepionki AstraZeneca.

Biegły poinformował, że proces chorobowy w organizmie miał miejsce długo wcześniej. Wykluczono też związek szczepienia na COVID-19 ze zgonem - wyjaśnia Dąbrowicz-Rzepka.

W związku z opinią biegłych dochodzenie zostało umorzone z powodu braku stwierdzenia popełnienia czynu zabronionego. Postanowienie nie jest jeszcze prawomocne - dodaje prokurator.

Zobacz także: Odkrycie na Górze Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym. Woda odsłoniła ludzkie kości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1068)
hornet
10 miesięcy temu
Werdykt przecież ,był do przewidzenia.
lalalalala
rok temu
Mam dwie dawki Astry Zeneci i czuję się jak ryba w wodzie
Lekarz
rok temu
36-latka zmarła z przyczyn natutralnych? Co za bzdura!
Rykoszet
rok temu
Mój ojciec zmarł 10 lat temu. I uważam, że zmarł, bo nie objęto go programem szczepień. Tak, tak płaskoziemcy. Jeśli według waszych teorii, każdy zgon to skutek uboczny szczepionki, to według mojej teorii każdy zgon to skutek niepodania szczepionki, albo podania jej zbyt późno.
przebiegły
rok temu
Na opinię biegłego histopatologa czekaliśmy bardzo długo. Wynika z niej jednak, że pokrzywdzona zmarła z przyczyn naturalnych - informuje Daria Dąbrowicz-Rzepka z Prokuratury Rejonowej w Lesznie, cyt. przez Radio Elka. W medycynie sądowej ważne jest rozróżnienie dwóch pojęć: rodzaju i przyczyny śmierci. W parktyce wyróżnia się trzy rodzaje śmierci: naturalną - czyli wynikającą ze starzenia i zużycia organizmu z przyczyn samoistnych - chorobowych - czyli skutek chorób, zwyrodnień, stanów zapalnych itp. gwałtowną - czyli powodowana przez różnorakie czynniki zewnętrzne. Pani miała 36 lat.
areau
rok temu
Pogadamy albo już nie za 3 lata z zaszczepionymi:( Najnowsze badania mówią ze osoby zaszczepione będą miały stany zapalne narządów wewnętrznych prędzej czy później:(Zaszczepić się nie pewnym preparatem to jak skoczyć na główkę do wody po kolana:( 50/50 wzgledem zdrowia:( pozdrawiam
Marek z Gdańs...
rok temu
Mam doświadczenie z biegłymi. Ich opinia jest zgodna z założeniami prokuratora
ciemna_odchał...
rok temu
Biskupi polecający szczepienia sprzedali się szatanowi. Nie ma już świętości w tym kraju.
Ciachofolej
rok temu
W 4 krajach europy po tej szczepionce ludzie umierają na zakrzepice a w Polsce takie przypadki nie występują.co za kłamliwe statystyki.
Vik
rok temu
Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek schorzenie to nie powinen się szczepić, bo potem lekarze, biegli powiedzą, że to nie szczepionka zawiniła. Zmowa milczenia wśród lekarzy.
Vik
rok temu
Bardzo ciekawe. Biegły nie podał przyczyny śmierci, tylko wykluczył szczepienie Astrą jako powód śmierci.
11111@@@
rok temu
Stara ściema to proste że ludzie zaszczepieni będą umierać
szur
rok temu
I teraz już zawsze znajdzie się taki usłużny biegły, który na polecenie prokuratora stwierdzi że zdrowa osoba, która zmarła w kilka dni po zaszczepieniu, wcale nie zmarła z powodu szczepienia. Po prostu biegły dostanie za opinię nie 3tys a 10tys i nagle okaże się że nikt w Polsce nie umarł po przyjęciu szczepionki
Ale jak??
rok temu
Jak 36 latka zmarła z przyczyn naturalnych???????? Jak????? Jeśli to prawda, że od szczepionki, to mamy tutaj próby tuszowania procederu...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić